eReport.sk
Ivan Mikloš Foto: tasr

Ozval sa smerák Blaha. Chystá sa na Kažimírov flek Mikloš?

Po tom, čo sa v utorok prevalilo, že bývalý minister financií Peter Kažimír čelí obvineniu z prečinu podplácania, ho hneď niekoľko politikov vyzvalo, aby sa vzdal svojej funkcie guvernéra Národnej banky Slovenska. Inak vraj riskuje povesť banky i Slovenska. Netrvalo dlho a už sa ozval aj Smer. Za túto stranu bol totiž kedysi Kažimír dosadený na post financmajstra.

„Všetci vedia, že Peter Kažimír bol Pellegriniho partia a nám to teda v Smere môže byť jedno. Ale tu len slepý nevidí, o čo ide,“ uviedol na sociálnej sieti veľavýznamne Ľuboš Blaha, ktorý vraj vie, o čo to ide. „Hľadá sa trafika pre Mikloša,“ dodal a pritvrdil. „Keď sa naposledy hľadala trafika pre Lipšica, tak Kováčik dostal 14 rokov, lebo si naňho kriminálnik Makó vymyslel 50-tisícový úplatok. Zhodou okolností, aj na Kažimíra si vymysleli 50-tisícový úplatok. Nejako dochádza fantázia. Zase bude Záleská a 14 rokov,“ zamyslel sa. Bývalý minister financií Ivan Mikloš v súčasnosti pôsobí ako poradca ministra hospodárstva Richarda Sulíka.

Blaha špekuluje, že by o miesto guvernéra NBS mal záujem Mikloš. – Foto: tasr

V utorok bolo Petrovi Kažimírovi doručené obvinenie z prečinu podplácania. Exminister financií však obvinenie odmieta. „Nemám žiadne informácie a nie som si ani vedomý porušenia zákona, zároveň som nikdy nemal ani žiadny záujem vplývať na akékoľvek konania,” reagoval. Kažimír tvrdí, že sa „necíti byť vinný zo žiadneho trestného činu”a zároveň je podľa neho skutkový stav v uznesení nepravdivý a v samotnom odôvodnení chýbajú potvrdzujúce dôkazy. Napriek tomu ho už stihli na odchod z funkcie guvernéra Národnej banky Slovenska vyzvať poslanci Juraj Šeliga (Za ľudí) či Andrej Stančík (OĽANO). Pridala sa aj Zuzana Čaputová. Prezidentka vyhlásila, že pokiaľ by bola v situácii ako guvernér Národnej banky Slovenska a exminister financií Peter Kažimír, veľmi vážne by zvažovala odstúpenie z funkcie pre ochranu mena inštitúcie, ktorú teraz zastupuje. 

Exminister Kažimír sa neskôr stal guvernérom NBS. Teraz ho niektorí politici vyzývajú, aby odstúpil. – Foto: tasr

„Pán Kažimír by mal okamžite odstúpiť, tak ako to spravil kancelár Kurz. Na takomto mieste nemôže sedieť osoba obvinená z korupcie. Riskuje reputáciu tak dôležitej inštitúcie, akou je Národná banka a medzinárodnú hanbu pre Slovensko,“ myslí si mladý politik Stančík. Pridal sa aj Šeliga. „V tejto situácii by bolo pre NBS a reprezentáciu Slovenskej republiky v ECB najlepšie, aby pán Kažimír rezignoval na svoju funkciu,“ dodal bývalý podpredseda parlamentu.

Čítajte viac:

  1. Robert Fico (Smer-SD)
  2. Kristián Čekovský a Veronika Remišová.
  3. Eduard Heger
  4. Prezidentka Zuzana Čaputová.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti