eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD)
Robert Fico (Smer-SD). Zdroj: tasr

VIDEO Fico má v Kažimírovom obvinení jasno: Bol by blázon, keby odstúpil!

Expremiér a líder opozičného Smeru-SD Robert Fico skonštatoval, že guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír čelí obvineniu len preto, lebo niekto potrebuje jeho funkciu. Myslí si, že obvinenie Kažimírovi treba odmietnuť aj vzhľadom na dôkaznú situáciu. Podľa vlastných slov by Fico na Kažimírovom mieste z funkcie neodstúpil.
      
„Bol by blázon, keby odstúpil. Za čo? Za tento vymyslený príbeh?” uviedol Fico. Hovorí, že obvinenie Kažimíra je postavené len na výpovedi jedného kajúcnika, ktorý je aktuálne vo väzbe. Fico trvá na tom, že ak stačí jedna výpoveď bývalého šéfa finančnej správy Františka I., ktorý je vo väzbe, tak by mali orgány riešiť aj ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), keďže mal vypovedať aj o úplatku pre neho.

Zdroj: youtube/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  2. Eduard Heger
  3. Kristián Čekovský a Veronika Remišová.
  4. Guvernér NBS Peter Kažimír.


Prokuratúra nebude poskytovať podrobnejšie informácie ku Kažimírovmu obvineniu. Hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová potvrdila jeho obvinenie pre korupčný trestný čin. „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vzniesol 8. októbra 2021 obvinenie osobe P. K. pre korupčný trestný čin. Vzhľadom na počiatočné štádium trestnej veci nebudeme v súčasnosti poskytovať podrobnejšie informácie,” povedala Tökölyová.  

Kažimír obvinenie odmieta, necíti sa byť vinný zo žiadneho trestného činu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti