eReport.sk
Peter Kažimír Foto: tasr

Politici odkazujú obvinenému Kažimírovi. Odstúp, inak riskuješ hanbu pre Slovensko!

Z prečinu podplácania bol včera (12. októbra) obvinený exminister financií Peter Kažimír. Hoci už jeho advokát oznámil, že proti tomu podajú sťažnosť, časť politikov by najradšej videla Kažimíra mimo lukratívnej funkcie.

Dlhodobo má súčasného guvernéra Národnej banky Slovenska v zuboch najmä poslanec Za ľudí Juraj Šeliga. „Nie je čas odísť, pán guvernér?“ spytoval sa na sociálnej sieti bývalý podpredseda parlamentu, ktorý o podozreniach v súvislosti s Petrom Kažimírom hovoril dlhodobo. „Najzávažnejšie sú podozrenia z korupcie pri realizácii systému eKasa, kde sa viacero obvinených priznalo a prepojenia vedú priamo k P. Kažimírovi. Rovnako podozrivé boli miliónové zmluvy na IT služby, ktoré boli uzatvorené v utajenom režime bez verejnej kontroly,“ vyratúva Šeliga. Guvernérovi vyčíta tiež, že nedokázal jasne vysvetliť, prečo kúpil vilu v lukratívnej časti Bratislavy za výhodných podmienok.

– Foto: fb/SeligaZaLudi

Rovnako sa množia podozrenia, že bol zapletený do korupčnej schémy, pričom podozrenia, že mal brať úplatky, sú vážne,“ upozorňuje poslanec, podľa ktorého je ohrozená reputácia Národnej banky Slovenska. „V tejto situácii by bolo pre NBS a reprezentáciu Slovenskej republiky v ECB najlepšie, aby pán Kažimír rezignoval na svoju funkciu,“ dodal.

O medzinárodnú hanbu sa obáva aj ďalší poslanec. Andrej Stančík z OĽANO je presvedčený, že Kažimíra majú súdiť súdy a nie politici. Napriek tomu, by ho tiež najradšej videl mimo funkcie šéfa NBS.

Čítajte viac:

  1. Guvernér NBS Peter Kažimír.

„Pán Kažimír by mal okamžite odstúpiť, tak ako spravil kancelár Kurz. Na takomto mieste nemôže sedieť osoba obvinená z korupcie. Riskuje reputáciu tak dôležitej inštitúcie, akou je Národná banka a medzinárodnú hanbu pre Slovensko,“ uviedol na sociálnej sieti Stančík. Jeho stranícky šéf a súčasný minister financií Igor Matovič sa pritom len nedávno veselo s Kažimírom fotografoval.

Len nedávno sa takto Igor Matovič fotil s guvernérom NBS Kažimírom. – Foto: fb/igor.matovic.7

Uznesenie o obvinení bolo Kažimírovi doručené v utorok 12. októbra. Jeho obhajca Ondrej Mularčík však uviedol, že proti obvineniu podajú sťažnosť. „O sťažnosti by mala rozhodovať Generálna prokuratúra SR,“ objasnil advokát. Exminister financií tvrdí, že sa „necíti byť vinný zo žiadneho trestného činu”.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politici odkazujú obvinenému Kažimírovi. Odstúp, inak riskuješ hanbu pre Slovensko!

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport