eReport.sk
Ľuboš Blaha (Smer-SD). Foto: tasr

Odhodlaný Blaha: Zničíme mafiu, ktorá zabila Milana Lučanského! Hrdinom ako on patria pomníky!


Opozičný poslanec a podpredseda Smeru-SD dnes na svojej fanúšikovskej stránke uviedol, že si podobne ako mnoho ďalších opozičných politikov a aktivistov 30. decembra príde do Martina uctiť bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského presne rok od jeho neobjasnenej smrti. Pri tejto príležitosti si neodpustil poriadny náklad na vládu a jej praktiky!

„Hrdinom ako Milan Lučanský by iné štáty stavali pomníky. Bojoval s hrubokrkou mafiou a vyhral. Vďaka nemu dnes moje deti žijú v bezpečnejšej krajine. Vďaka generálovi,“ vyjadril sa Blaha.

Väzba, samovylupnutie oka a smrť

Podľa Blahu sa k ľuďom ako Lučanský vo vyspelých štátoch pristupuje s oveľa väčšou úctou a rešpektom. „Namiesto fanfár dostal od vlády väzbu, samovylupnutie oka a smrť. Presne pred rokom ho „zasamovraždili“ – prípad dodnes nie je vyšetrený,“ tvrdí Blaha. Podľa opozičného poslanca bol sled udalostí, ktorý sa Lučanskému udial pred smrťou, výsledkom spolupráce vládnych politikov, ľudí z radov orgánov činných v trestnom konaní a sudcov, ktorí sa vraj mali snažiť Lučanského dostať do situácie, kedy bude rozprávať podľa ich predstáv.

Premiestňovanie z miesta na miesto a smrť

„Strčili ho do väzby do Prešova, čo najďalej od domova. Krátko na to sa na cele „potkol o papuču“. Tak nešťastne, že si samovylupol oko. Toto je oficiálna verzia. Je niekto na Slovensku, kto tomuto verí? Operovali ho v Ružomberku – v nemocnici, ktorú mal pod kontrolou Naď, Lengvarský a Lipšicovi ľudia. Nie v Prešove, ale v ďalekom Ružomberku. Aké náhody. Prevrátili ho z vozíka a ďalej mučili,“ myslí si Blaha, ktorý následne pokračuje v prezentovaní svojho pohľadu na sled udalostí.

Foto: fb/lubosblaha

Blahov dlhý status prichádza až k samonej Lučanského smrti: „Milana Lučanského záhadne premiestňovali z cely na celu. Neskôr tvrdili, že mal samovražedné sklony – a preto ho dali na samotku s dvojposchodovou posteľou… No jasné. Vytvárali si alibi. A potom generál zomrel. Vymysleli si samovraždu. Tepláková bunda. Ležmo. Za pár minútiek. Kto tomu verí? Milan Lučanský príliš veľa vedel. A potrebovali sa ho zbaviť.“

Kolíková mala podľa Blahu odstúpiť

Je pravdou, že vyjadrenia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) po Lučanského smrti pôsobili veľmi stroho a kontroverzne. Blaha si myslí, že už nemala sedieť na svojej stoličke: „V každej inej krajine by okamžite odstúpila ministerka spravodlivosti. Zomrel hrdina. V jej väzení.“

Bude vás zaujímať:

  1. Tlačovka Spolku farmárov Slovenska v Košiciach 16. novembra 2018.
  2. Zľava minister školstva Branislav Gröhling (SAS) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  3. Mária Kolíková (klub SaS).
  4. Kytice na hrobe tragicky zosnulého Milana Lučanského.

Namiesto zodpovednosti podľa neho prišlo na radu vysmievanie sa: „No Kolíková sa arogantne vysmievala Slovákom a sypala soľ do rán rodine – v stupídnej šou v televízii zakrákala, že vraj Lučanský nebol hrdina ako Kuciak.“

„Zničíme mafiu, ktorá mu zobrala život“

„Mnohí, ktorí nemôžu ísť do Martina, zapália o 14.00 sviečku na policajných staniciach vo svojom meste. Či doma na balkóne. Sviečku za Milana Lučanského. Milan Lučanský zničil mafiu, ktorá pustošila Slovensko. My zničíme mafiu, ktorá zobrala život jemu. To sľubujeme,“ uzavrel Blaha.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odhodlaný Blaha: Zničíme mafiu, ktorá zabila Milana Lučanského! Hrdinom ako on patria pomníky!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne