eReport.sk
Roman Mikulec, foto: tasr

Ministerstvo vnútra zrušilo výberove konanie: Šéfa polície bude vyberať Mikulec!

Ministerstvo vnútra (MV) SR zrušilo vyhlásené výberové konania na policajného prezidenta i riaditeľa Úradu inšpekčnej služby. Poukázalo na nadobudnutie účinnosti novely zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, ktorá posilnila kompetencie ministra vnútra pri výbere oboch funkcionárov. Informuje o tom na webovej stránke.

Výberové konanie na šéfa polície vyhlásil rezort v polovici októbra, už vtedy však pripustil, že po schválení novely ho pravdepodobne vyberie minister. Riaditeľa inšpekcie ministerstvo vnútra hľadalo od 17. júna. Po ukončení prihlasovania došlo v auguste k vymenovaniu výberovej komisie. Ďalšie kroky nezrealizovali.

Kompetencie ministra boli posilnené

Podľa nového znenia zákona minister predloží kandidáta na funkciu policajného prezidenta alebo riaditeľa ÚIS Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť na verejné vypočutie. Vypočutie má mať iba konzultačný charakter, jeho závery nebudú pre ministra záväzné. Následne minister vymenuje policajného prezidenta alebo predloží návrh na riaditeľa inšpekcie na vymenovanie vládou.


Medzi najväčších favoritov na post šéfa polície patrí dočasný prezident Štefan Hamran – Foto: tasr

Miesto policajného prezidenta sa uvoľnilo po odchode Petra Kovaříka. Políciu dočasne vedie Štefan Hamran, ktorého minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) označil za svojho prioritného kandidáta na funkciu. Miesto riaditeľa ÚIS sa uvoľnilo po odvolaní Adriána Szabóa, ktorý viedol inšpekciu od roku 2018. Vedením úradu bol po ňom poverený Peter Sch, ktorého zadržali spolu so štvoricou vyšetrovateľov 13. septembra. Krajský súd v Bratislave ich 1. októbra prepustil z väzby na slobodu a skonštatoval, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené.

Bude vás zaujímať:

  1. Tlačovka Spolku farmárov Slovenska v Košiciach 16. novembra 2018.
  2. Policajt záchranárovi nariaďuje schovať transparent.
  3. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Správu aktualizujeme


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ministerstvo vnútra zrušilo výberove konanie: Šéfa polície bude vyberať Mikulec!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti