eReport.sk
Kytice na hrobe tragicky zosnulého Milana Lučanského.
Kytice na hrobe tragicky zosnulého Milana Lučanského. Foto: eREport

VIDEO Občania si pripomenuli výročie smrti Lučanského: Tu sú obrázky z martinského cintorína!


Množstvo ľudí si vo štvrtok na Národnom cintoríne v Martine pripomenuli prvé výročie smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Na situáciu dohliadala polícia.

„K narušeniu verejného poriadku nedošlo. Naďalej policajné hliadky monitorujú okolie Národného cintorína v Martine,“ povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová.

Splnomocnenec rodiny policajného exprezidenta Miroslav Radačovský na stretnutí spochybnil verziu o tom, že si Lučanský spôsobil smrť sám. Kritizoval aj výstupy kontrolnej komisie, ktorú zriadila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (klub SaS) ktorá nezistila skutočnosti spochybňujúce verziu, že príčinou smrti bol samovražedný pokus.

V Martine bola aj naša redaktorka Mimi Šrámová s kamerou, prinášame video aj fotografie z tamojšieho Národného cintorína. Podľa slov reportérky portálu eRepot sa tam na počesť Milana Lučanského zišlo vyše 1000 ľudí. Agentúry pritom uvádzajú ich počty v desiatkach.

Zdroj: youtube.com/eReport

FOTO Zábery z Národného cintorína v Martine počas pietnej spomienky na Lučanského

GALÉRIA – Foto: eREport

Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa mal 29. decembra 2020 v ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsiť o samovraždu. Vo väzbe bol pre obvinenia z korupčnej trestnej činnosti. Vyšetrovanie úmrtia pokračuje, v druhej polovici januára 2022 by sa mala uskutočniť rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli k jeho smrti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. gen. M. Lučanský
  2. Miroslav Radačovský v štúdiu spravodajskej televízie TA3.
  3. Bývalý poslanec NR SR Peter Marček počas protestu proti vláde Igora Matoviča na Námestí slobody v Bratislave vo štvrtoék 11. júna 2020.

Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Občania si pripomenuli výročie smrti Lučanského: Tu sú obrázky z martinského cintorína!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: