eReport.sk
Zľava minister školstva Branislav Gröhling (SAS) a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO). Foto: tasr

Lengvarský sa do nového Covid automatu nehrnie: Mali by sme ešte počkať

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) by sa s vytváraním nového COVID automatu ešte neponáhľal. Ako uviedol v bilančnom rozhovore pre TASR, dôjde k miernej úprave pôvodného materiálu.

Lengvarský povedal, že nový COVID automat bude počítať aj so žolíkmi pre jednotlivé okresy. Tie budú môcť získať pri dostatočnej zaočkovanosti obyvateľov nad 50 rokov. Spôsob manažovania pandémie v rámci opatrení je podľa ministra komfortnejší z hľadiska štátu, ktorý môže plošne otvárať alebo zatvárať to, čo potrebuje. Šéf rezortu zdravotníctva tvrdí, že si uvedomuje ekonomické dosahy pandémie. Koalícia podľa jeho slov vníma aj situáciu navôkol a vidí aj vývoj rozpočtu.

Lengvarský chce čakať

„Snažíme sa opatrenia titrovať tak, aby aj epidemiologická situácia bola pod kontrolou, ale aby aj nemocnice neboli zahltené. Chceme už robiť aj štandardnú bielu medicínu, pretože pacienti, ktorí majú covidový zápal pľúc, sa buď vyliečia, alebo to pre nich skončí fatálne,“ uviedol. Ministra trápi to, že sa odkladajú ďalšie výkony.

Bude vás zaujímať:

  1. Covid automat po novom platí od pondelka
  2. koronavírus, svet, rúško, nákaza, covid
  3. Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Vladimír Lengvarský

Tí, ktorí boli zodpovední musia teraz čakať

Poukázal tiež na to, že ľudia, ktorí boli zodpovední a dali sa zaočkovať, musia pre nedostatok personálu čakať na iné plánované výkony v zdravotníckych zariadeniach.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lengvarský sa do nového Covid automatu nehrnie: Mali by sme ešte počkať

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti