eReport.sk
Minister obrany Jaroslav Naď Foto: tasr

EXKLUZÍVNE Genmjr. Blanárik o Naďových urážkach jeho kolegu: Nemôžu sa zakladať na pravde!

Nedávno sme uverejnili rozhovor s gen. Jozefom Viktorínom, v ktorom sa gen. Viktorín mimo množstva iných tém dotkol aj osoby ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO). Na vyjadrenia o nedostatku rešpektu a úcty Naď reagoval bez rešpektu a bez úcty. Na Naďove slová o tom, že gen. Viktorín je podvodník, klamár a trtko, sme získali reakciu priamo z Klubu generálov Slovenskej republiky a Naďovi sa rozhodne páčiť nebude.

Naďove zámerné klamstvá?

„Falošný generál, ktorý získal hodnosť podvodom a celý rezort si vydýchol, že odišiel preč,“ vyjadril sa pred pár dňami Naď na adresu gen. Viktorína. Genmjr. Františka Blanárika, ktorý je podpredsedom Rady Klubu generálov Slovenskej republiky, sme sa opýtali, či mohli byť Naďove slová o podvodne získanej hodnosti gen. Viktorínom pravdivé.

Genmjr. František Blanárik reagoval na slová ministra obrany Naďa – Foto: tasr

„Myslím si, že veľmi ťažko podvodom získať hodnosť,“ začal svoje exkluzívne vyjadrenie pre eReport genmjr. Blanárik. Išlo teda v prípade Naďových vyjadrení o nevedomosť, alebo o zámerné klamstvá? „Určite to, čo tvrdil Naď, sa nemôže zakladať na pravde, pretože Naď tým pádom spochybnil celý proces vymenovania do prvej generálskej hodnosti,“ dodal genmjr. Blanárik.

Proces získavania generálskej hodnosti je komplikovaný

Slová o podvodne získanej prvej generálskej hodnosti znejú ešte zvláštnejšie pri uvedomení si procesu, ktorý predchádza vymenovaniu. Genmjr. Blanárik ho pre nás priblížil: „O vymenovaní do prvej generálskej hodnosti sa rozhoduje v prvom rade na ministerstve, kde dotyčný musí byť na tabuľke, kde je plánovaná generálska hodnosť, musí mať určité výsledky, niekto ho navrhne, ministerstvo to schváli na svojom vlastnom konaní a tento návrh potom putuje na vládu, návrh schváli alebo neschváli vláda, ak ho schváli, tak sa to postupuje prezidentskej kancelárii, kde sa posudzuje a vypracujú sa ostatné záležitosti k tomu a vymenúva prezident.“

Žiadny prezident by si takýto podvod nedovolil

„Ja pochybujem, že prezident republiky, nech hovoria o prezidentoch hocičo, by si dovolil podvodne vymenovať plukovníka do prvej generálskej hodnosti,“ skonštatoval genmjr. Blanárik narážajúc pravdepodobne na fakt, že je ťažko predstaviteľné, že by si ministerstvo obrany a vláda nevšimli, že prezident do hodnosti vymenoval niekoho, kto neprešiel riadnym procesom cez ich inštancie.

Bude vás zaujímať:

  1. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  2. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.

Naď by mal nabudúce dvakrát merať

Pri Naďovi sme samozrejme zvyknutí na expresívnejšie vyjadrenia a tie sa neštíti používať prakticky voči hocikomu. Pri vyjadreniach o podvodoch by sa však od ministra čakala väčšia rozvaha. „Určite by som nespochybňoval generála takýmto spôsobom. Myslieť si človek môže čokoľvek, ale než to dá do éteru, mal by si spočítať, čo tým spôsobí,“ dodal genmjr. Blanárik.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE Genmjr. Blanárik o Naďových urážkach jeho kolegu: Nemôžu sa zakladať na pravde!

7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php