eReport.sk
Plané sľuby
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr

Zelenskyj môže byť kľudný, Austin ho upokojil: Vojenská podpora Ukrajiny je dlhodobá!

Americký minister obrany Lloyd Austin uistil v pondelok ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského o dlhodobej podpore Washingtonu pre Kyjev.

Austin ho upokojil

„Pán prezident, posolstvo, ktoré Vám dnes prinášam, je, že Spojené štáty sú s vami, zostaneme s vami dlhodobo,“ povedal Austin ukrajinskému prezidentovi v Kyjeve. Podľa jeho slov budú USA so svojimi spojencami a partnermi naďalej podporovať potreby Ukrajiny na bojisku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Právo na všetko?
  2. Ukrajina a USA usporiadajú 6. a 7. decembra vo Washingtone konferenciu o vojenskom priemysle, informuje TASR podľa agentúry Reuters
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj označil návštevu šéfa amerického rezortu obrany na Ukrajine za veľmi dôležitý signál. „Spoliehame sa na vašu podporu,“ uviedol. Zároveň poďakoval Kongresu USA a Američanom za podporu, napísal denník The Guardian. Austin sa má na Ukrajine stretnúť aj s ukrajinským ministrom obrany Rustemom Umerovom a vrchným veliteľom ukrajinskej armády generálom Valerijom Zalužným.

Neochvejná podpora USA pre Ukrajinu

Americká veľvyslankyňa v Kyjeve Bridget Brinková povedala, že návšteva Austina na Ukrajine signalizuje neochvejnú podporu USA pre Ukrajinu v jej boji za slobodu. Spojené štáty sú vôbec najväčším dodávateľom vojenskej pomoci pre Kyjev. Dosiaľ na ňu vyčlenili takmer 44 miliárd dolárov a opakovane prisľúbili pomáhať „tak dlho, ako to bude potrebné„.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj môže byť kľudný, Austin ho upokojil: Vojenská podpora Ukrajiny je dlhodobá!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php