eReport.sk
Rusko varuje Západ
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: tasr/ap

Ak sa chce Západ biť na bojisku za Ukrajinu, Rusko je pripravené, odkazuje Sergej Lavrov


Už niekoľko mesiacov sa v NATO a štátoch EÚ diskutuje o tom, ako zvrátiť priebeh vojny na Ukrajine, kde Rusko evidentne vyhráva. Niektorí politici, a najmä hlavy štátov, sú za použitie ich armád v boji proti Rusku, ktoré to ale doteraz radikálne odmietalo a v prípade toho, že sa tak stane, sľubovalo vážne protiopatrenia, možno aj použitie jadrových zbraní. Teraz ale z Ruska prichádza šokujúci odkaz – Ak sa chce Západ biť na bojisku za Ukrajinu, Rusko je pripravené!

Kto vyprovokuje ďalšiu svetovú vojnu?

Ak sa chcú západné krajiny biť na bojisku za Ukrajinu, Rusko je na to pripravené. Vyhlásil dnes ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, informuje TASR podľa správy agentúry Reuters. „Je to ich právo, ak to chcú na bojisku, bude to na bojisku,“ citovala Lavrova ruská agentúru RIA Novosti. Rusko zosilnelo svoje varovania o nebezpečenstve vzniku priameho konfliktu so Severoatlantickou alianciou po vyjadreniach francúzskeho prezidenta. Emmanuel Macron odmietol vylúčiť možnosť, že Západ by na Ukrajinu niekedy v budúcnosti mohol vyslať svojich vojakov.

Vyslanie vojakov NATO na Ukrajinu by bolo mimoriadne nebezpečné a mohlo by to viesť k tretej svetovej vojne.

Vladimir Putin, ruský prezident

Kremeľ minulý týždeň uviedol, že vyslanie vojakov NATO na Ukrajinu by bolo mimoriadne nebezpečné a podľa ruského prezidenta Vladimira Putina by to mohlo viesť k tretej svetovej vojne. Skúsený diplomat Lavrov je vo funkcii ministra zahraničných vecí už dve desaťročia. Najnovšie vyjadrenie predniesol na parlamentom pohovore o opätovnom vymenovaní do funkcie v novej vláde. Jej vznik vyplýva z ústavy, pretože Putin sa začiatkom mája po voľbách stal prezidentom na nové šesťročné funkčné obdobie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Obavy z prezradenia?
  2. Nebolo by to prvýkrát
  3. Vladimír Putin a Emmanuel Macron.

Lavrov počas pohovoru tiež uviedol, že júnové mierové rokovania o konflikte na Ukrajine vo Švajčiarsku sú akýmsi ultimátom pre Moskvu. Situáciu prirovnal k potrestaniu žiaka, o ktorom učitelia rozhodujú bez jeho účasti a následne mu len oznámia trest. „S nikým sa takto nemôžete rozprávať, obzvlášť nie s nami,“ vyhlásil šéf ruskej diplomacie.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ak sa chce Západ biť na bojisku za Ukrajinu, Rusko je pripravené, odkazuje Sergej Lavrov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne