eReport.sk
Celkom vľavo Jerry Heil, celkom vpravo Alyon Alyona Zdroj: Eurovízia IG

VIDEO Ďalší škandál spojený s Eurovíziou: Ukrajinská speváčka propagovala Banderu, nacistického kolaboranta


Tohtoročná hudobná súťaž zvaná Eurovízia bola plná zvráteností a kontroverzií. Ešte pred samotnou súťažou však vyšlo na povrch, že speváčka reprezentujúca Ukrajinu propagovala nacistického kolaboranta Banderu.

Verejnosť pobúrilo správanie ukrajinskej speváčky Jerry Heil, ktorá spoločne s raperkou Alyona Alyona reprezentovala Ukrajinu na tohtoročnej Eurovízii. Speváčka totiž zverejnila hudobné video oblečená vo svetri s nápisom „Banderaciaga“. Používatelia sociálnych sietí a niektoré osobnosti politického života ju obvinili z podpory Hitlerovského kolaboranta a fašistu Stepana Banderu.

Neskrývaná podpora nacistického kolaboranta

V marci 2024 zverejnila Jerry Heil (vlastným menom Jana Šemajevová) video na svojom TikToku. Na tom by nebolo nič výnimočné. Speváčka sa však vo videoklipe objavila vo svetri parodujúcom luxusnú značku oblečenia Balenciaga. Logo značky bolo pozmenené na Banderaciaga, pričom ide o jasný odkaz a podporu Stepanovi Banderovi, Hitlerovmu kolaborantovi, ktorý sa preslávil svojou krutosťou.

Mohlo by vás zaujímať

Zverejnené video najviac pobúrilo Poliakov, ktorí sú významnými spojencami Ukrajiny v konflikte s Ruskom. Poľská politička Anna Maria Żukowska Vyzvala, aby sa Ukrajine v Eurovízii neudelil ani jeden hlas. Video si verejnosť mimo Ukrajiny všimla tesne pred konaním samotnej súťaže.

„Tentokrát nebudem voliť Ukrajinu. Ak bude Ukrajina vo svojej historickej politike propagovať Banderu, odcudzí si Európu, ktorá má na nacistických kolaborantov jasný názor. Hovorím nie nacionalistom!“ napísala poľská politička.

Zdroj: unn.ua, X (Twitter)

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ďalší škandál spojený s Eurovíziou: Ukrajinská speváčka propagovala Banderu, nacistického kolaboranta

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne