eReport.sk
Magda Vášáryová je teraz veľká "demokratka", ktorá za socializmu neváhala odsúdiť disidentov, ktorí podpisovali Chartu 77. Zdroj: FB / Anna Belousovová

Vášáryová rečami aj správaním dráždila Chmelára, ten ju ale úplne odrovnal: „Znemožnila sa sama!“


Do politiky súčasnej koalície už hovorí kade kto. Aj bývalí politici či diplomati, ktorí by sa do toho rozhodne pliesť nemali, pretože aj za nimi ide čara, ktorá nezanecháva práve dobrý obraz o Slovensku, respektíve nerobili tak, aby to bolo pre ľudí prospešné. Teraz sa však hrajú na spasiteľov, bez ktorých Slovensko spadne do čiernej diery a nikto s ním nebude chcieť mať nič spoločné.    

Duo „skvelých“ (ne)političiek

Na politikov „vševedkov“ sa hrajú aj liberálka Jana Bittó Cigániková, ktorá svoje (ne)schopnosti už mala možnosť predviesť, či progresívna novicka Veronika Cifrová Ostrihoňová, ktorá nemala doteraz s politikou nič spoločné, ale podľa vlastného úsudku o nej vie všetko, takže môže rozdávať rozumy na všetky strany. Obe sa navyše budú v najbližších eurovoľbách usilovať o pozíciu europoslankyne.

Aký obraz o nich má Eduard Chmelár, politický komentátor, historik a poradca premiéra Roberta Fica? „Pani Ostrihoňová a Cigániková sa derú do Európskeho parlamentu, pritom nemajú ani šajnu o medzinárodnej alebo bezpečnostnej politike,“ skonštatoval stroho hneď v úvode statusu Eduard Chmelár.

To je úplne desivé, ak v otázkach vojny a mieru majú mať hlavné slovo takéto politické mažoretky.

Eduard Chmelár, politický komentátor, historik a poradca premiéra Roberta Fica

„To je úplne desivé, ak v otázkach vojny a mieru majú mať hlavné slovo takéto politické mažoretky. Tieto „matky roka“ volali po väčšom zbrojení otvorenejšie ako muži. A Veronika Ostrihoňová prejavila priam partizánske odhodlanie, keď odhodlane vyhlásila, že agresora treba poraziť.

Prosím, pripomeňte jej, že si na to treba kúpiť samopal a prihlásiť sa do prvej línie, jej kamarátka Zuzana Čaputová jej takú výnimku určite s radosťou udelí a možno sa pridá do jej ženskej jednotky,“ sarkasticky pridáva politický komentátor, ktorý nezabudol okomentovať ani cestu vlakom našej prezidentky po Ukrajine.

Nie je malomeštiak ako Vášáryová

„Veď po tých štylizovaných dojímavých obrázkoch, ako zasnene hľadí z okna vlaku, za ktorým sa jej míňa milovaná Ukrajina, by ste už len čakali, že jej Madona zaspieva „Don´t cry for me, Ukrajiiiinaaaa…“,“ pokračuje v sarkazme Chmelár, podľa ktorého je nenormálne že prezidentka Slovenskej republiky sa počas svojho mandátu častejšie stretávala s ukrajinským prezidentom ako s predsedom vlády a predtým lídrom opozície vlastného štátu.

„Ona má ústavnú povinnosť intenzívne komunikovať so všetkými zložkami moci štátu. Úrad prezidentky SR nie je jej súkromná víkendová chata, na ktorej usporadúva party pre priateľov, aj keď niekedy to tak vyzerá,“ nedáva si poradca premiéra Fica servítku pred ústa.

Viem, že mi mnohí z vás zazlievali, že ísť do debaty s ňou je vraj „pod moju úroveň“. Ale ja nie som malomeštiak ako ona, aby som pohŕdal obyčajnými ľuďmi.

Eduard Chmelár, politický komentátor, historik a poradca premiéra Roberta Fica

Chmelár okomentoval aj jeho účasť v nedeľnej diskusnej relácii na TV Markíza Na telo, kde mu bola oponentkou bývalá diplomatka a politička. „Z rovnakého cesta je aj Magda Vášáryová, ktorá sa vždy urazí na to, keď jej poviete, že je herečka.

Je to škoda, lebo vo filme niečo znamenala a ja ju vždy bránim, keď sú k nej politickí kritici krutí, že ani tam nič nedokázala, lebo v Postřižinách a Markéte Lazarovej predsa len niečo hodnotné vytvorila,“ netají Chmelár a dodáva: „Viem, že mi mnohí z vás zazlievali, že ísť do debaty s ňou je vraj „pod moju úroveň“. Ale ja nie som malomeštiak ako ona, aby som pohŕdal obyčajnými ľuďmi.“

Vášáryová je ako Harabin v sukni

„Nie je umenie diskutovať s niekým príjemným, ale zvládnuť aj takúto deštruktívnu osobu. A keď si na to trúfa, nech sa páči, každý má právo znemožniť sa sám,“ prízvukuje Chmelár a vzápätí pridáva výrok Jana Wericha: „Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale bojovat se s ní musí.“ Chmelár tiež priznáva, že jednu vec si pri debate s ňou naozaj uvedomil.

„Gentleman osobné urážky prehliadne, hlúposti prejde s úsmevom a nad malichernosti sa povznesie. Ale nedá sa diskutovať s niekým, kto nerešpektuje žiadne pravidlá hry a myslí si, že má právo nielen na vlastné názory, ale aj na vlastné fakty,“ konštatuje na margo Vášáryovej.

Nie v sume vedomostí, tam sa pani Magda na bývalého sudcu nechytá, aj keď sa zdá, že pozná viac ľudí ako Jára Cimrman.

Eduard Chmelár, politický komentátor, historik a poradca premiéra Roberta Fica

V tomto smere sa podľa Chmelára debata s ňou neuveriteľne ponáša na debatu so Štefanom Harabinom. „Nie v sume vedomostí, tam sa pani Magda na bývalého sudcu nechytá, aj keď sa zdá, že pozná viac ľudí ako Jára Cimrman. Ale v neférovom štýle vedenia polemiky, ktorý som už v prípade Štefana Harabina charakterizoval dnes už zľudoveným výrokom, že diskutovať s ním je ako hrať šach s holubom (ďalej pokračovať nemusím).

No tak to je dôvod, prečo mi Magda Vášáryová pripomína Harabina v sukni,“ vysvetľuje poradca premiéra Fica, ktorého mrzelo aj to, že expolitička a exdiplomatka nezvládla záver ich spoločnej diskusie.

„Herečka“ sa znemožnila aj sama

„Keď som jej po vypnutí kamier pri odchode podal ruku na znak zmierenia, ale aj dobrých mravov (tak ako sa po športovom zápase pozdravia súperi), nahnevane ju odmietla a vybuchla: „Vy nepoznáte etiketu, že žena podáva ruku ako prvá?!?“

Mal som na jazyku, že etiketu poznám veľmi dobre, a že pri nej platí aj zvyk, že spoločensky vyššie postavená osoba môže podať ruku dôchodkyni… Ale napokon som sa rozhodol zbytočne ju nedráždiť a dožičiť jej, aby sa so svojím vnútorným hnevom vyrovnala sama,“ prezradil Eduard Chmelár to, čo už diváci pri televízoroch vidieť nemohli.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kde sú Slováci a Slovenky?

Chmelár však dodal ešte jeden príbeh s „nežnou“ Magdou Vášáryovou. „Keď som to povedal kamarátovi a legendárnemu textárovi skupiny Tublatanka Martinovi Sarvašovi, spomenul si na jednu príhodu. Kedysi dávnejšie pracoval na ministerstve kultúry a počas kontrolného dňa na prebiehajúcej stavbe novej budovy Slovenského národného divadla sa na neho osopila Magda Vášáryová, prečo nemá v jej prítomnosti kravatu… Ako som povedal, niekedy netreba nič dodať, každý má právo znemožniť sa sám,“ uzavrel Eduard Chmelár svoj status venovaný „skvelým“ slovenským političkám.

Zdroj: FB / Eduard Chmelár

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vášáryová rečami aj správaním dráždila Chmelára, ten ju ale úplne odrovnal: „Znemožnila sa sama!“

Odoberať
Upozorniť na
30 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: