eReport.sk
plynovod Vojany Užhorod
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Nemecko zvyšuje stupeň varovania! Obáva sa nízkych dodávok plynu

Nemecko plánuje oznámiť ďalší stupeň varovania v dôsledku neistoty dodávok plynu z Ruska. Ako uviedol zdroj oboznámený s informáciami, ministerstvo hospodárstva pripravuje vyhlásenie stavu ohrozenia, čo predstavuje druhý z troch stupňov varovania.

Mohlo by vás zaujímať

  1. plynovod Vojany Užhorod
  2. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck gestikuluje počas tlačovej konferencie v Berlíne 27. apríla 2022.
  3. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).Nemecké ministerstvo hospodárstva by malo tento krok oznámiť vo štvrtok na dopoludňajšej tlačovej konferencii. Stupeň 2 znamená vysoké riziko dlhodobých výpadkov dodávok plynu, čo energetickým firmám teoreticky umožňuje presunúť vysoké ceny na priemysel a domácnosti, a tým zmierniť dopyt.

Ako však uviedli zdroje oboznámené s informáciami, klauzula, ktorá umožní presunúť vyššie ceny plynu na domácnosti, by sa do platnosti ešte uviesť nemala.  

Prvý stupeň známy ako včasné varovanie uviedlo Nemecko do platnosti koncom marca. O presunutí na stupeň 2 sa začalo špekulovať po tom, ako ruský koncern Gazprom znížil minulý týždeň dodávky plynu cez plynovod Severný prúd 1 iba na 40 % kapacity

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecko zvyšuje stupeň varovania! Obáva sa nízkych dodávok plynu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti