eReport.sk
Kým Slovensko kvôli ekológii svoju uhoľnú baňu v Handlovej v predstihu zatvorilo, Nemci, naopak, opäť dávajú do prevádzky uhoľnú elektráreň! Foto: Jozef Uhlárik

To bude čistučké vozenie na elektromobiloch keď sa bude elektrina vyrábať z uhlia, smeje sa sarkasticky Taraba

Myslenie a kroky súčasných vládnych politikov sú doslova choré. A neplatí to len o tých slovenských, ale aj tých v mnohých štátoch „vyspelej“ EÚ. Príkladom, a to doslova šialeným, je Nemecko.

Už dlho sa tlačí na to aby bola planéta zelenšia a na získavanie energií sa využívali najmä zdroje, ktoré ju neznečisťujú. Mnohé štáty rušia autá na naftový pohon, zatvárali sa uhoľné elektrárne, ba niektorí chceli zavrieť aj atómové. A ajhľa čo sa stalo vznikom vojny na Ukrajine a balíčkami protiruských sankcií. Energie, vrátane ropy, idú šialene hore, a tak sa napríklad také ekonomicky silné Nemecko rozhodlo, že opäť obnoví uhoľné elektrárne.

Elektrárne na uhlie patria medzi najšpinavšie zdroje

Na tento ekologický nezmysel otvorene upozornil v statuse aj šéf Život Národná strana a poslanec nášho parlamentu Tomáš Taraba. „Nemci ohlásili otváranie elektrární na uhlie, ktoré patria medzi najšpinavšie zdroje, pretože im chýba ruský plyn,“ píše v úvode a vzápätí sarkasticky dodáva: „To bude čistučké a planétu zachraňujúce vozenie na tých elektromobiloch, keď sa bude elektrina vyrábať z uhlia. Ešteže Nemci v EÚ vylobovali zákaz predaja benzínových motorov.“

Zdroj: fb / Tomáš Taraba

Táto nemecká absurdita rozohnila pod statusom diskutujúcich Slovákov, ktorí nemeckým „ekologickým“ politikom, ale aj tým naším či najzapálenejšej klimatickej aktivistke Grete Thunbergovej zo Švédska poriadne nakladajú.

Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názorminašou úlohou je predovšetkým informovať.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

To bude čistučké vozenie na elektromobiloch keď sa bude elektrina vyrábať z uhlia, smeje sa sarkasticky Taraba

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti