eReport.sk
Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck gestikuluje počas tlačovej konferencie v Berlíne 27. apríla 2022.
Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck gestikuluje počas tlačovej konferencie v Berlíne 27. apríla 2022. Foto: tasr/dpa

Nemci idú do ofenzívy proti Rusku. Minister chrlí oheň a síru: TOTO sa rovná útoku na nás!

Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck označil v utorok obmedzenie dodávok ruského zemného plynu za hospodársky útok na Nemecko. TASR správu prevzala z agentúry DPA a webovej stránky týždenníka Die Zeit.

„Redukcia dodávok cez (plynovod) Nord Stream 1 sa rovná útoku na nás,“ povedal Habeck na konferencii nemeckého priemyslu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke plynový sporák v domácnosti.
  2. Nemecký kancelár Olaf Scholz počas zasadnutia vládneho kabinetu v Berlíne 8. júna 2022.
  3. Nemecká hranica
  4. plynovod Vojany Užhorod
  5. Na kombosnímke zľava Olaf Scholz a Vladimir Putin.
  6. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck sa prihovára počas Dňa priemyslu (TDI) organizovaného Federáciou nemeckého priemyslu (BDI) v Berlíne 21. júna 2022.

Ruský koncern Gazprom minulý týždeň oznámil, že obmedzí dodávky plynu do Nemecka z dôvodu zdržania opráv. Nemecká vláda však rozhodnutie tejto plynárenskej spoločnosti označila za politické, píše AFP. Nemecko, Rakúsko a Holandsko sa v reakcii rozhodli opätovne uviesť do prevádzky uhoľné elektrárne s cieľom znížiť svoju spotrebu plynu. Nemecko takisto začalo plniť zásobníky zemného plynu.

Ruský prezident Vladimir Putin sa podľa Habecka usiluje vytvoriť na európskych trhoch s plynom chaos odstavením dodávok do Poľska, Bulharska a ďalších európskych krajín. Nemecký minister požadoval diverzifikáciu zásob surovín a energie s cieľom dosiahnuť čiastočnú nezávislosť od škodlivých zámerov svetových diktátorov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemci idú do ofenzívy proti Rusku. Minister chrlí oheň a síru: TOTO sa rovná útoku na nás!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti