eReport.sk
Filip Polášek ukončil spoluprácu s Ivanom Dodigom
Filip Polášek, foto:tasr

Nečakaný krok víťaza Australian Open: Filip Polášek ukončil spoluprácu s Ivanom Dodigom


Slovenský tenista Filip Polášek ukončil spoluprácu s Chorvátom Ivanom Dodigom, s ktorým vo februári triumfoval na grandslamovom Australian Open. Obaja hráči potvrdili rozchod prostredníctvom instagramu.

Dvojica plná úspechov

Polášek s Dodigom vytvorili deblovú dvojicu v júni 2019 a už o mesiac neskôr slávili prvý spoločný úspech, keď postúpili do semifinále Wimbledonu. Vďaka zisku titulov na prestížnom podujatí Masters 1000 v Cincinnati i v Pekingu si vybojovali účasť na turnaji majstrov v Londýne. Polášek sa prvýkrát v kariére prepracoval do elitnej svetovej deblovej desiatky. Po vlaňajšej sezóne poznačenej pandémiou koronavírusu a zdravotnými problémami odštartovali Polášek s Dodigom tento rok vo veľkom štýle. Vo februári získali titul na Australian Open v Melbourne.

FOTO FILIPA POLÁŠKA S IVANOM DODIGOM NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

S Dodigom sa stal Polášek víťazom grandslamu

Polášek sa stal vôbec prvým slovenským mužom v ére samostatnosti, ktorý vybojoval grandslamovú trofej. Na Roland Garros i vo Wimbledone sa slovensko-chorvátskemu tandemu nedarilo podľa predstáv a počas olympijského turnaja v Tokiu sa dohodli, že sa ich cesty rozídu. „Ivan, ďakujem ti za spoluprácu a za úspechy, ktoré sme spoločne dosiahli. Prajem ti všetko najlepšie a aby si v Tokiu získal olympijské zlato,“ napísal Polášek na instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Sagan v Bore skončil
  2. Jakub Griga získal ďalšiu medailu pre Slovensko
  3. Marcel Merčiak, zaživa ťažké chvíle

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nečakaný krok víťaza Australian Open: Filip Polášek ukončil spoluprácu s Ivanom Dodigom

Tenis

Aktuálne