eReport.sk
Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj na TV obrazovke počas videolinku z väznice na súde v meste Kovrov.
Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj. Foto: tasr/ap

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

Väznený ruský opozičný politik a bloger Alexej Navaľnyj je opäť v trestnej cele. Jeho v poradí dvadsiaty „pobyt“ na samotke bude trvať štyri dni. Táto informácia bola podľa agentúry DPA zverejnená v piatok na platforme X prostredníctvom kanálu Alexey Navalny, ktorý spravujú politikovi spolupracovníci na slobode.

Navaľnyj v statuse vysvetlil, že z trestnej cely ho pustili vo štvrtok o 17.00 h miestneho času, ale v piatok o 08.00 h ho na stiesnenú samotku vrátili. Tentoraz bude jeho izolácia trvať štyri dni.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Ukrajina a USA usporiadajú 6. a 7. decembra vo Washingtone konferenciu o vojenskom priemysle, informuje TASR podľa agentúry Reuters
  2. Zelensky pricestoval do Washingtonu
  3. Volodymyr Zelenskyj
  4. OSN je znepokojená ohľadom situácie na Ukrajine
  5. Vyšetrovania zločinov na Ukrajine

Navaľnyj ironizuje

„Prečo tak krátko? Lebo presne o štyri dni mám pojednávanie na odvolacom súde,“ napísal Navaľnyj. Dodal, že príslušní úradníci budú tak môcť potom na súde tvrdiť, že jeho práva sa neporušujú, keďže vtedy už nebude v trestnej cele. „To je milé,“ uzavrel Navaľnyj s tým, že všetko „je ako obvykle“.

Navaľnyj sa momentálne nachádza vo väzenskom tábore v meste Melechovo ležiacom 250 kilometrov východne od Moskvy. Vo väzení je už dva a pol roka za údajný podvod. V auguste tohto roku bol v inom procese odsúdený na 19 rokov väzenia za extrémizmus. Odvolacie konanie proti tomuto rozsudku sa začne 26. septembra.

Maličká „kikinda“

Ľudskoprávni aktivisti označujú 47-ročného Navaľného za politického väzňa. V rámci kampane za Navaľného oslobodenie jeho spolupracovníci v rôznych mestách v zahraničí počas leta vystavovali maketu trestnej cely, v akej si odpykáva disciplinárne tresty.

Ide o miestnosť s rozmermi 2,5 krát tri metre. S kovovou pričňou pripevnenou k stene, zamrežovaným vetracím otvorom namiesto okna, betónovou podlahou, plechovým umývadlom a tzv. tureckým WC.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Väzneného opozičného politika Navaľného opäť poslali na samotku

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php