eReport.sk
OSN je znepokojená ohľadom situácie na Ukrajine
Ilustračné foto: tasr/ap

Čína má už toho dosť: Žiada MIER na Ukrajine

Čínska vláda vo štvrtok počas všeobecnej rozpravy 78. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN opätovne žiadala ukončenie bojových operácií na Ukrajine.

,,Ukončenie nepriateľských činov a obnovenie mierových rokovaní sú jedinou možnosťou, ako vyriešiť ukrajinskú krízu, uviedol vo štvrtok čínsky viceprezident Chan Čeng počas zasadnutia VZ OSN v New Yorku. Peking podľa jeho slov podporuje všetky iniciatívy, ktoré sú priaznivé pre mierové riešenie ukrajinskej krízy. Chce naďalej zohrávať konštruktívnu úlohu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič
  2. Porazil svoju Nemesis
  3. Progresívne Slovensko je extrémistická strana
  4. Robert Fico

Pokračovať v úsilí

Čína je dôležitým partnerom Ruska. V spojitosti s vojnou na Ukrajine oficiálne zaujíma neutrálny postoj, susednej krajine (Rusko) však poskytuje podporu. Chan potvrdil nároky komunistickej Číny voči Taiwane, ktorá bude pokračovať v úsilí o nenásilné zjednotenie tohto ostrova s Čínou. Taiwan s približne 23 miliónmi obyvateľov má od roku 1949 vlastnú vládu. Peking ho však v rámci politiky jednej Číny považuje za súčasť svojho územia a pakovane pohrozil, že je pripravený použiť na obnovenie kontroly nad týmto ostrovom aj vojenskú silu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čína má už toho dosť: Žiada MIER na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php