eReport.sk
Zelensky pricestoval do Washingtonu
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj môže byť spokojný. Ukrajina bola zvolená do Rady guvernérov Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Foto: tasr/ap

Zelensky pricestoval do Washingtonu: Prišiel si vypýtať od Bidena ďalšie zbrane!

Zelensky pricestoval do Washingtonu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok pricestoval do USA , kde sa chystá rokovať o posilnení ukrajinskej protivzdušnej obrany.

Zelensky pricestoval do Washingtonu

„Pred nami sú dôležité stretnutia,“ napísal Zelenskyj na sociálnej sieti po príchode z New Yorku do Washingtonu so svojou manželkou Olenou. Priblížil, že jednou z hlavných priorít rokovaní, ktoré absolvuje, bude protivzdušná obrana.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusko zostrelilo dva drony
  2. Poľský premiér Mateusz Morawiecki
  3. Kde sú Slováci a Slovenky?

V príspevku pripomenul, že Rusko v noci na štvrtok spustilo masívny raketový útok na viacero ukrajinských miest. „Ďakujem všetkým našim záchranárom za okamžitú reakciu,“ dodal.

Ruský útok na energetickú infraštruktúru

Najnovší ruský útok poškodil energetickú infraštruktúru v strednej a západnej časti krajiny, uviedla ukrajinská energetická spoločnosť Ukrenerho. Dodala, že išlo o prvý ruský útok na ukrajinskú energetickú infraštruktúru za šesť mesiacov. Zelenskyj sa má vo Washingtone stretnúť s americkým prezidentom Joeom Bidenom, lídrami oboch komôr amerického Kongresu a vojenským vedením USA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelensky pricestoval do Washingtonu: Prišiel si vypýtať od Bidena ďalšie zbrane!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre