eReport.sk
Vyšetrovania zločinov na Ukrajine
Vzájomné útoky medzi Ruskom a Ukrajinou neprestávajú. Koľko ľudí ešte bude musieť zomrieť, aby kompetentní konečne začali rokovať o mieri? Ilustračné foto. Zdroj: tasr/ap

Čína v OSN žiadala ukončenie bojových operácií na Ukrajine. Čo na to bojujúce strany a USA?

Vojna na Ukrajina trvá už viac ako rok a pol ale k zmiereniu sa, zdá sa, nechystá ani jedna strana. A to napriek tomu, že vojna už stála životy tisícok vojakov na oboch stranách a tiež ukrajinských civilistov, vrátane detí. USA a NATO dodávaním zbraní Ukrajine tiež o mieri veľmi nehovoria, a tak prehovoril ďalší silný hráč – Čína. Tá chce, aby sa boje už konečne skončili.

Mierové rokovania sú jedinou možnosťou

Čínska vláda vo štvrtok počas všeobecnej rozpravy 78. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN opätovne žiadala ukončenie bojových operácií na Ukrajine. TASR o tom informuje na základe správ agentúry DPA. „Ukončenie nepriateľských činov a obnovenie mierových rokovaní sú jedinou možnosťou, ako vyriešiť ukrajinskú krízu,“ uviedol vo štvrtok čínsky viceprezident Chan Čeng počas zasadnutia VZ OSN v New Yorku. Peking podľa jeho slov podporuje všetky iniciatívy, ktoré sú priaznivé pre mierové riešenie ukrajinskej krízy a chce naďalej zohrávať konštruktívnu úlohu.

Related Posts

  1. Beňová reaguje na Čaputovú
  2. Nezávislosť netreba?
  3. OSN je znepokojená ohľadom situácie na Ukrajine

Čína je dôležitým partnerom Ruska. V spojitosti s vojnou na Ukrajine oficiálne zaujíma neutrálny postoj, susednej krajine (Rusko) však poskytuje podporu. Chan potvrdil nároky komunistickej Číny voči Taiwane, ktorá bude pokračovať v úsilí o nenásilné zjednotenie tohto ostrova s Čínou. Taiwan s približne 23 miliónmi obyvateľov má od roku 1949 vlastnú vládu. Peking ho však v rámci politiky jednej Číny považuje za súčasť svojho územia a pakovane pohrozil, že je pripravený použiť na obnovenie kontroly nad týmto ostrovom aj vojenskú silu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čína v OSN žiadala ukončenie bojových operácií na Ukrajine. Čo na to bojujúce strany a USA?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php