eReport.sk
Foto: tasr

Ukrajina útočila: Po útoku na ruské námorné veliteľstvo na Kryme je nezvestný jeden človek

Jeden vojak je nezvestný po piatkovom ukrajinskom raketovom útoku na budovu veliteľstva ruskej Čiernomorskej flotily v meste Sevastopol na okupovanom polostrove Krym.

Ukrajin útočila

„Kyjevský režim uskutočnil dnes popoludní raketový útok na mesto Sevastopol. Pri odrazení raketového útoku zostrelili systémy protivzdušnej obrany päť rakiet. V dôsledku útoku bola poškodená historická budova veliteľstva Čiernomorskej flotily,“ uviedol ruský rezort obrany.

Ministerstvo pritom pôvodne informovalo o jednom mŕtvom, no informáciu neskôr opravilo s tým, že jeden vojak je nezvestný.

Kybernetický útok

Poskytovatelia internetových služieb na Kryme čelili piatok aj rozsiahlemu kybernetickému útoku. Oznámil to poradca ruskom dosadeného krymského gubernátora Sergeja Axionova s tým, že išlo o bezprecedentný útok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajina a USA usporiadajú 6. a 7. decembra vo Washingtone konferenciu o vojenskom priemysle, informuje TASR podľa agentúry Reuters
  2. OSN je znepokojená ohľadom situácie na Ukrajine
  3. Vyšetrovania zločinov na Ukrajine
  4. Hamran a čurillovci sa vyhrážajú

Krymský polostrov, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014, je od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu častým cieľom ukrajinských útokov. Tieto útoky v poslednom čase ešte zosilneli vzhľadom na prísľub Ukrajiny, že Krym získa späť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina útočila: Po útoku na ruské námorné veliteľstvo na Kryme je nezvestný jeden človek

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php