eReport.sk
Andrej Rubľov, foto:tasr

Nadal začal triumfom nad Rubľovom: „Dúfam, že mi to pomôže“

Tretí nasadený rakúsky tenista Dominic Thiem úspešne vstúpil do turnaja majstrov v Londýne. V nedeľnom zápase skupiny s názvom Londýn 2020 zvíťazil v repríze vlaňajšieho finále nad obhajcom titulu Grékom Stefanosom Tsitsipasom 7:6 (5), 4:6, 6:3.

Vzájomnú bilanciu skorigoval na 4:6. Vo večernom dueli v 02 aréne triumfoval druhý nasadený Španiel Rafael Nadal nad debutantom na Masters Rusom Andrejom Rubľovom 6:3 a 6:4.
V prvom sete si Tsitsipas i Thiem držali svoje podania a rozhodnutie padlo až v tajbrejku. V ňom viedol Grék 4:1, no Thiemovi sa podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. Od stavu 3:5 získal víťaz tohtoročného US Open štyri body za sebou.

Tsitsipas sa po strate úvodného dejstva rýchlo zmobilizoval. Za stavu 1:1 zobral Thiemovi servis a výhodu brejku pretavil v zisk druhého setu. V rozhodujúcom dejstve mal však navrch Thiem. Kľúčový bol druhý gem, v ktorom po skvelom obhodení a presnom stopbale prelomil podanie Tsitsipasa. Rakúšan si vybudoval náskok 3:0 a zápas už dotiahol do víťazného konca.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nadal začal triumfom nad Rubľovom: „Dúfam, že mi to pomôže“

Tenis