eReport.sk
Aj tú ti platia Slováci!
Minister obrany Jaroslav Naď. Foto: tasr

Naď po stretnutí s ukrajinským vicepremiérom: Pomáhať chceme aj s povojnovou obnovou Ukrajiny

Minister obrany SR Jaroslav Naď prijal vo štvrtok podpredsedu vlády pre obnovu Ukrajiny a zároveň ministra pre infraštruktúru a rozvoj Olexandra Kubrakova. Témami ich stretnutia boli aktuálne prioritné potreby Ukrajiny súvisiace s bezprecedentnou ruskou agresiou.

Ukrajinský vicepremiér Kubrakov poďakoval ministrovi Naďovi za nezištnú, trvácnu a adresnú pomoc Slovenska. Vďaka nej sa podarilo zachrániť už mnoho životov a tiež podporiť strádajúci ukrajinský ľud bojujúci o holé prežitie.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city
  2. Nenechajme sa Matovičom oklamať
  3. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
  4. Kabinet odborníkov je takmer hotový

„Pomáhame vojensky, pomáhame humanitárne. Pomáhať chceme aj s povojnovou obnovou Ukrajiny. Škody na majetku sú astronomické a jazvy na duši ukrajinského národa sa budú hojiť ešte niekoľko generácií. Toto nezmyselné ničenie, plienenie a zabíjanie sa, verím, čoskoro skončí. Musíme urobiť maximum, aby sa z Ukrajiny po vojne stala prosperujúca, moderná a bezpečná krajina,“ povedal minister Naď.

Doterajšia pomoc zo Slovenska zahŕňala systém protivzdušnej obrany S-300, odmínovacie systémy Božena, tridsať vyradených bojových vozidiel pechoty BVP-1, päť dopravných vrtuľníkov, muníciu, palivo a tiež 13 stíhacích lietadiel MiG-29 a časť protilietadlového raketového systému KUB. Okrem techniky a humanitárnej pomoci Slovensko podporuje Ukrajinu aj prostredníctvom prevádzky na opravu ukrajinskej vojenskej techniky v Michalovciach. A tiež výcvikom ukrajinských vojakov v rámci vojenskej asistenčnej misie EÚ pre Ukrajinu (EUMAM).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď po stretnutí s ukrajinským vicepremiérom: Pomáhať chceme aj s povojnovou obnovou Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php