eReport.sk
Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city
Prezidentka Zuzana Čaputová dnes poverí šéfa strany Smer-SSD Roberta Fica zostavením novej vlády. Kombosnímka foto: tasr

Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city: Fico ju neurazil, dramatizovanie a hystéria sú nemiestne!

Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city. Slovenská europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD) reaguje na slová prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá evidentne nezvláda verejnú kritiku a vyhráža sa opozičným politikom trestnými oznámeniami. Opozičného lídra Roberta Fica (Smer-SD) Čaputová obviňuje z osobných útokov, ktoré majú vraj za následok osobné útoky občanov na prezidentku. Opozičná strana však na druhej strane tvrdí, že za osobnými útokmi na prezidentku treba hľadať Čaputovej kroky, ktorými nerešpektuje názory občanov a dokonca ich vraj za ne aj verejne uráža. Vyhrážky a útoky si naviac zažíva každý jeden politik a Beňová sa pridala k zástupu ľudí, ktorý vyzýva prezidentku, aby na podobné bežné veci nereagovala hystericky a aby citovo nevydierala občanov.

Ani slovo o americkej agentke nepadlo

„O americkej agentke tam nebolo nič napísane. R. Fico hovoril o Z. Čaputovej ako o pani prezidentke, ani jedno urážlivé slovo v tlačovej správe nebolo. O p. Ódorovi sa tiež vyjadroval slušným oslovením. Informoval o ich minulých aktivitách v súvislosti s Via iuris a v súvislosti so Stredoeurópskou univerzitou vo Viedni,“ uviedla na sociálnej sieti Beňová.

Beňová reaguje na Čaputovej „tlačenie na city“

Europoslankyňa zároveň dodala, že nič z toho, čo zaznelo v tlačových vyhláseniach Smeru k prezidentke, nie je postavené na vode. Prepojenia, o ktorých Smer hovorí, majú naozaj existovať: „Z oficiálnych údajov za rok 2020 deklarovala Via iuris príjem od OSF grant vo vypške 69.940 Eur a SE univerzita bola úplne oficiálne založená v roku 1991 Open society foundations, ktorá je aj v súčastnosti jedným z jej donorov. Rovnako je vydavateľstvo denníka SME od roku 2021 v podiele odkúpenom od spoločnosti Penta vlastnené Media Development Investment Fund, ktorého jedným zo spoluvlastníkov je OSF a ktorej v roku 1995 keď vznikli poskytol počiatočnú investíciu vo výške 500.000 USD. Neviem, prečo by niekoho mali tieto verejne dostupné informácie a ich prípadná interpretácia urážať.“

Čaputová nie je jediná žena a matka v politike

Beňová taktiež pripomína, že Čaputová nie je jedinou ženou a matkou v politike, ktorá si musí zažívať hnev frustrovaných občanov. Niekedy dokonca oprávnený. „Som v politike 24 rokov. Počas celého obdobia čelí moja strana ´kritike´ väčšinou veľmi skreslenej a neobjektívnej, zo strany viacerých médií. Nesťažujem sa, konštatujem to. Nie je mi to ani ľúto. Pár krát som sa v minulosti snažila požiadať ´o opravu´ subjektívnych názorov novinárov. Nikdy sa tak nestalo. Viem s tým žiť aj keď to nepovažujem za správne. Tiež som žena-politička, tiež mám deti. Tiež som počas 24 rokov dostávala a stále dostávam primitívne poznámky, správy či vyhrážky,“ pokračuje Beňová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vojnový biznis
  2. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
  3. Neslušné útoky (pseudo)liberálov
  4. Beznádejný zúfalec?

Aj napriek verejnej kritike a vyhrážkam dlhoročná europoslankyňa nikdy nereagovala trestnými oznámeniami a žiadosťou o empatiu zo strany verejnosti. „Nešla som podávať trestné oznámenia. Nepodávam ich ani dnes, keď mi vypisujú o znásilnení, vody ktorá sa na mňa varí, alebo že vedia kde bývam a nájdu si ma, keď mi vypisujú nech moja dcéra zdochne alebo nech ochorie alebo podobné nezmysly. Sú to proste buď zlí, alebo zmätení alebo nešťastní osamelí ľudia zo všetkých ´táborov´. Som si však celkom istá, že dramatizovaním a hystériou po každom takomto ´želaní´ nič nezmením,“ pripomína Beňová.

Mať vlastný názor nie je trestným činom

Prezidentkine kroky považuje za nevhodné, lebo za nimi vidí podávanie trestných oznámení nie za právne prešľapy, ale za pluralitnú diskusiu a vyjadrovanie iného názoru. „Každý máme právo na vlastný názor, život a rozhodnutia. Každý máme právo pomenovať s čím súhlasíme ale aj to, s čím nesúhlasíme. Odpoveďou na nesúhlas s iným názorom nie je trestné oznámenie. Proste povedzme ten náš a argumentujme. Robme to slušným a primeraným spôsobom. Neprajme iným ľuďom nešťastie. Ak sa mi niekoho názory nepáčia, mám právo povedať to a nemusia ma zato hneď obviňovať a dávať mi rozne prívlastky. Buďme empatickí/é ale nedramatizujme. Všetci sme v napatej situácii. Na Slovensku prebieha politický súboj a to ešte ani kampaň pred voľbami nezačala. Nie Smer-SSD spôsobil túto ústavnú a politickú krízu,“ uzavrela Beňová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city: Fico ju neurazil, dramatizovanie a hystéria sú nemiestne!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php