eReport.sk
Prezidentka považuje spôsob odvolania Š. Hamrana za neštandardný
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová, foto:tasr

Čaputová: Kabinet odborníkov je takmer hotový! Jedno meno zostáva otvorené

Kabinet odborníkov je takmer hotový! Zoznam členov vlády odborníkov je takmer kompletný, jedno meno zostáva otvorené. Prezidentka Zuzana Čaputová o tom informovala v televízii TA3 a na následnom brífingu. Dodala, že nejde o ministra školstva. Zloženie kabinetu plánuje zverejniť najneskôr v piatok (12. 5.).

„Kabinet odborníkov je takmer hotový“

Budúci premiér Ľudovít Ódor priblížil, že zostavu členov vlády vyberal spoločne s prezidentkou. „Dohodli sme sa, že mám právo veta,“ načrtol. S väčšinou kandidátov na ministrov hovoril on. Tím je podľa neho veľmi dobre vyskladaný. Za dôležité považuje upokojiť situáciu, hovoriť kultivovane a hľadať prieniky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha si podal koaličných politikov
  2. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
  3. Neslušné útoky (pseudo)liberálov
  4. Nenechajme sa Matovičom oklamať

Ódor chce spraviť maximum na získanie dôvery pre vládu v parlamente. Plánuje sa pre to stretnúť s predstaviteľmi relevantných politických strán, ktoré sú ochotné k veci konštruktívne pristupovať.

Riešenie akútnych problémov

Nový kabinet sa chce podľa Ódora počas svojho mandátu zamerať na akútne problémy na ministerstvách, či už v súvislosti s plánom obnovy alebo aktuálnymi krízami. Prioritou bude pripraviť aj čo najlepší rozpočet. Avizoval aj snahu pomôcť zraniteľným skupinám.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová: Kabinet odborníkov je takmer hotový! Jedno meno zostáva otvorené

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php