eReport.sk
Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
Robert Fico a jeho kolegovia na tlačovej besede Smeru. Foto: youtube/smer-sd

VIDEO Fico o dianí v parlamente a prezidentke: Ignorujete hlas ľudu, Slováci žiadali predčasné voľby už v referende!

Vôľa ľudu nič neznamená? Mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR k vláde odborníkov a skoršiemu termínu predčasných volieb vo štvrtok ráno neotvorili. Poslanci opakovane neboli uznášaniaschopní. Mimoriadne rokovanie inicioval opozičný Smer-SD. Chce presadiť uznesenie k úradníckej vláde a skorším voľbám, a to 1. alebo 8. júla. Kabinet odborníkov chce zaviazať, aby predložil aj návrhy zmien zákonov upravujúcich lehoty a podmienky dôležité na konanie parlamentných volieb v júlovom termíne. Predseda najsilnejšej opozičnej strany Robert Fico mal v parlamente krátky tlačový brífing, kde sa vyjadril k poslancom i prezidentke.

Ľuďom sa opäť nevyhovie

Fico v prejave pripomenul, že ľudia žiadajú predčasné voľby dlhšie, ako od 15 decembra 2022, čo bol deň, kedy parlament odvolal Hegerovu vládu.

„Dávno predtým ľudia podpismi žiadali konanie referenda, ktoré Čaputová zmarila. Výsledok toho druhého, ktoré sa konalo, úplne odignorovala.“

Vôľa ľudu nič neznamená

Ľudia po páde Hegerovej vlády znovu čakali. Na krok prezidentky na to, že ich vypočuje. Sama najprv vravela, že predčasné voľby musia byť čo najskôr. Nakoniec bez mihnutia oka súhlasila so septembrovým termínom,“ uviedol.

Čaputovej vláda

„Ktokoľvek na čele s Čaputovou môže rozprávať, že sa pôjde o klasickú úradnícku vládu, teda vládu odborníkov. Toto nie sú žiadni apolitickí odborníci. Minimálne pán Šimko je profesionálny politik. Bol v každej možnej funkcii, aká existuje. Majú medzi nimi byť aj poradcovia a štátny tajomníci Hegera, Naďa.. takže, čo sa vlastne zmení?“ skonštatoval predseda Smeru.

„Prezidentka veľmi dobre vie čo robí. A robí to, čo je najvýhodnejšie pre ňu. A jej záujmy. Neháji záujmy Slovákov a ignoruje to, čo chcú najviac – predčasné voľby,“ dodal Robert Fico. Viac z jeho prejavu si môžete pozrieť v našom videu.

Zdroj: TK Smer-SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico o dianí v parlamente a prezidentke: Ignorujete hlas ľudu, Slováci žiadali predčasné voľby už v referende!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php