eReport.sk
Nenechajme sa Matovičom oklamať
Šéf OĽaNO Igor Matovič. Foto: tasr

KOMENTÁR Nenechajme sa Matovičom oklamať! Vládol a ničil spolu s Hegerom a Sulíkom

Nenechajme sa Matovičom oklamať. Posledné dni boli na slovenskej politickej scéne naozaj rušné. Odštartovala ich megakauza dvoch ministrov – exministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (OĽANO) a ministra životného prostredia Jána Budaja (Demokrati). Jeden druhému prihral dotáciu z peňazí nás všetkých vo výške 1,4 milióna eur. Zatiaľ čo Vlčan odstúpil hneď, Budaj sa rozhodol pokúsiť sa presvedčiť ľudí, že nevedel o informáciách, ktoré si o firme Reko Recycling dokáže každý z nás dohľadať cez pár kliknutí na internete.

Nenechajme sa Matovičom oklamať

Medzi časom vyšlo na povrch aj to, že o celej kauze mal vedieť nielen minister Budaj, ale aj premiér Eduard Heger (Demokrati), expremiér Igor Matovič (OĽANO) a prezidentka SR Zuzana Čaputová. Človek, ktorý rozhodol o pridelení dotácie, mal byť naviac podľa Matoviča politickým kandidátom Progresívneho Slovenska v posledných komunálnych a župných voľbách. Namočení sú v tom teda, zdá sa, úplne všetci z pravicového a progresívneho spektra. Zodpovednosť však na seba nikto zobrať nechce.

Matovič odmieta niesť svoju zodpovednosť

Azda najjagavejším príkladom nepriznávania si zodpovednosti sa po Vlčanovom odstúpení stál práve najnedôveryhodnejší politik Matovič, ktorý na svojej tlačovej besede pred prezidentským palácom obviňoval zo zodpovednosti každého iného, len nie samého seba. Faktom je, že tak Vlčan, ako aj Budaj, boli nominantami najsilnejšej vládnej strany OĽANO, ktorej Matovič šéfuje. Ani jedna nominácia nemohla prejsť bez toho, aby ju samotný Matovič nepožehnal. Hovoriť o Vlčanovi ako o „nominantovi Eduarda Hegera“ je scestné, pretože nič také ako vládny nominant konkrétnej osoby neexistuje. V bežnej vláde existujú len nominanti politických strán, ktoré následne za týchto nominantov nesú svoju politickú zodpovednosť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič hovorí, že do NRSR sa dostalo viac "dezolátov"
  2. Eduard Heger sa ohlásil po dlhšej dobe.
  3. Blaha je blázon
  4. Neslušné útoky (pseudo)liberálov

Matovič nám v podstate ukázal, že o čom je a aj bude jeho kampaň. O presviedčaní ľudí, že on nikdy nebol premiérom a že OĽANO v skutočnosti nikdy nevládlo. Pýtať si od voličov po štyroch rokoch trápenia mandát takýmto spôsobom je nielen trúfalé, ale aj absolútne alibistické. Takže si zhrňme základný a všehovoriaci fakt: toto volebné obdobie mala na starosti vládnutie koalícia strán OĽANO, Sme rodina, SaS a Za ľudí, ktorej šéfoval Matovič. To, že Matovič za výsledky tejto vlády nenesie hlavnú zodpovednosť, je teda zo strany expremiéra a exministra bohapustým klamstvom. Môžeme ho vyprať v tej najlepšej práčke na svete, no stále to bude ten Matovič, ktorý delí ľudí na slušných a neslušných. Rovnako aj očkovaných a neočkovaných, hodnotných a nehodnotných, alebo demokratických a nedemokratických.

Ešte jedno pripomenutie – pre istotu

Bohužiaľ, ľudská pamäť je prikrátka. Práve preto si musíme a budeme i naďalej pripomínať. To, že nebol to opozičný politik Igor Matovič, ktorý spolu s Richardom Sulíkom či Veronikou Remišovou „šafáril“ s našim štátom tak ako sa im zachcelo. Bol to práve bývalý premiér a bývalý minister financií Igor Matovič, ktorý bol posledné tri roky a dva mesiace vo vláde!


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KOMENTÁR Nenechajme sa Matovičom oklamať! Vládol a ničil spolu s Hegerom a Sulíkom

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php