eReport.sk
Poľsko a Ukrajina obnovili rokovania
Mateusz Morawiecki. Foto: tasr/ap

Morawiecki sa obrátil na šéfa EP: Chcem vyjadriť stanovisko Poľska k verdiktu Ústavného súdu!

Poľský premiér Mateusz Morawiecki požiadal predsedu Európskeho parlamentu (EP) Davida Sassoliho o možnosť prehovoriť pred plénom EP. Morawiecki chce vyjadriť stanovisko Poľska k nedávnemu rozhodnutiu poľského Ústavného súdu, informovala v stredu agentúra PAP.

Ústavný súd minulý týždeň rozhodol, že niektoré články zmlúv s Európskou úniou nie sú v súlade s poľskou ústavou. Členstvo krajiny v EÚ a ratifikovanie príslušných zmlúv podľa súdu neznamená, že súdne orgány EÚ by mali mať zvrchovanú moc nad Poľskom.

Toto rozhodnutie môže podľa PAP ešte viac poškodiť vzťahy medzi Poľskom a EÚ. Tie sú už napäté pre viaceré záležitosti vrátane právneho štátu a životného prostredia v Poľsku.

Morawiecki by však podľa hovorcu poľskej vlády Piotra Müllera chcel predstúpiť pred EP a ponúknuť stanovisko svojej krajiny. Európsky parlament sa má rozhodnutím poľského Ústavného súdu zaoberať na budúci týždeň, píše PAP s odvolaním sa na poľskú súkromnú rozhlasovú stanicu RMF FM.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ývalý poľský premiér Donald Tusk hovorí na pódiu počas demonštrácie na podporu členstva Poľska v EÚ v nedeľu 10. októbra 2021 vo Varšave.
  2. Poľský prezident Andrzej Duda
  3. Poľsko a Ukrajina obnovili rokovania
  4. Migranti na hraniciach s Poľskom.
  5. Michal Šimečka
  6. Ústavný súd, Poľsko

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Morawiecki sa obrátil na šéfa EP: Chcem vyjadriť stanovisko Poľska k verdiktu Ústavného súdu!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php