eReport.sk
Migranti na hraniciach s Poľskom.
Migranti na hraniciach s Poľskom. Zdroj: twitter/Straz_Graniczna

VIDEO Poľsko ukázalo stav na hraniciach: Bielorusko privádza ďalších migrantov!

Poľská pohraničná stráž v utorok oznámila, že bieloruské bezpečnostné služby privádzajú k hraniciam s Poľskom ďalšie skupiny migrantov. Informovala o tom agentúra PAP.

„Bieloruské služby dnes k hraniciam priviedli ďalšie skupiny migrantov,“ napísala poľská pohraničná stráž na Twitteri. Bieloruské úrady podľa nej migrantov vypočúvajú a natáčajú videá.

Poľsko pozdĺž svojich hraníc vyhlásilo núdzový stav

Pohraničná stráž takisto zverejnila video, na ktorom je zjavne vidieť migrantov zhromažďujúcich sa na hranici. Zachytáva skupinu ľudí, ktorá sa zhromažďuje za pohraničným plotom. Neďaleko stoja príslušníci bieloruských úradov v uniformách.

Zdroj: twitter.com/Straz_Graniczna

Poľskej pohraničnej stráži sa od augusta podarilo zabrániť viac ako 16.000 pokusom migrantov o nezákonné prekročenie poľsko-bieloruských hraníc, z čoho 5000 pokusov prekazila v októbri. V poľských zadržiavacích strediskách je v súčasnosti približne 1500 migrantov.

Poľsko 2. septembra pozdĺž svojich hraníc vyhlásilo núdzový stav s cieľom riešiť migračnú krízu. Začiatkom októbra platnosť núdzového stavu predĺžilo o ďalších 60 dní.

Moskva sa vraj snaží destabilizovať EÚ

Členské štáty EÚ Poľsko, Litva a Lotyšsko strážia svoje hranice pred tlakom migrantov z Blízkeho východu a Afriky snažiacich sa dostať na ich územie z Bieloruska. Vo všetkých troch štátoch panuje podozrenie, že nápor migrantov organizuje a povzbudzuje bieloruská vláda podporovaná Moskvou, ktorá sa snaží destabilizovať EÚ ako odvetu za západné sankcie voči autoritárskemu režimu v Minsku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Situácia na hraniciach Poľska zo štvrtka.
  2. holandsko ide vyšetrovať minulosť
  3. Poľsko a Ukrajina obnovili rokovania
  4. Migranti sedia po prekročení hranice z Bieloruska do Poľska v poľskej dedine Usnarz Gorny.
  5. Migranti po prekročení hranice z Bieloruska do Poľska v dedine Usnarz Gorny 19. augusta 2021.
  6. Migranti na hraniciach s Poľskom.
  7. Poľsko, armáda, vojaci
  8. Michal Šimečka

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Poľsko ukázalo stav na hraniciach: Bielorusko privádza ďalších migrantov!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php