eReport.sk
Na snímke vpravo minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a vľavo riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície PPZ Robert Gucký.
Vpravo Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Mikulec reaguje na postup policajných inšpektorov: Zabezpečia, aby sa nekonšpirovalo

AKTUALIZOVANÉ – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) nespochybňuje trestnoprávne úkony, ktoré Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) vykonáva. Úkony však žiadnym spôsobom nechce komentovať. Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) vo veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov už začal trestné stíhanie a vzniesol obvinenie trom osobám.

Vedenie ÚIS v súčasnosti vykonáva všetky kontrolné procesy upravené zákonmi a internými predpismi. “Tieto je, samozrejme, nevyhnutné neodkladne vykonať z toho dôvodu, že činnosť tímu Úradu inšpekčnej služby je mediálne, ako aj rôznymi inými spôsobmi spochybňovaná, čo je v takej závažnej a spoločensky sledovanej veci neprípustné,” skonštatoval Mikulec.

Manipulujú sa svedecké výpovede vyšetrovateľmi?

ÚIS podľa Mikulca mechanizmami zabezpečí, aby nebolo možné konšpiráciami spochybniť objektivitu činnosti tímu inšpekčnej služby. “Ak výsledky takto vykonanej kontroly potvrdia alebo čo i len spochybnia uplatňovanie princípov nestrannosti, objektivity a taktickej správnosti postupov, budú uplatnené rozhodnutia takého charakteru, ktoré umožnia odvrátenie nepriaznivého stavu a zabezpečia nápravu,” poznamenal minister. 

Prokuratúra aj súdy majú plné ruky práce, dobieha Mikulca minulosť?

  1. Zľava Peter Petrov a Matej Zeman.
  2. Dušan Kováčik na pojednávaní
  3. Roman Mikulec (OĽaNO)
  4. Šéf zločineckej skupiny takáčovcov Ľubomír Kudlička.
  5. NAKA
  6. Rastislav Remeta
  7. Robert Fico počas tlačovky. Foto:
  8. Roman Mikulec (OĽaNO)

Médiá informovali, že Úrad inšpekčnej služby vykonáva počas utorka úkony v súvislosti s kauzami Očistec a Judáš. V tejto súvislosti mal zadržať Csabu Dömötöra zo zločineckej skupiny takáčovci. Dôvodom má byť manipulovanie svedeckých výpovedí vyšetrovateľmi v týchto prípadoch. Vyšetrovatelia ÚIS sa pokúšajú zadržať aj ďalších svedkov, ktorí vypovedajú v týchto kauzách.

Vyšetrovateľ už obvinil tri osoby

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) vo veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov začal trestné stíhanie a vzniesol obvinenie trom osobám. Potvrdil to krajský prokurátor Rastislav Remeta. Priblížil, že v utorok bol zadržaný Csaba Dömötör zo zločineckej skupiny takáčovci, ktorý bol aj vypočutý. “Dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava v súčasnosti na podklade vyšetrovacieho spisu preskúmava zákonnosť a odôvodnenosť uznesenia vyšetrovateľa o vznesení obvinenia,” uviedol Remeta. Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie trom osobám pre zločin marenia spravodlivosti, zločin krivej výpovede a krivej prísahy.

Zaistené nemali byť a ani neboli žiadne osoby z prostredia polície ani prokuratúry, deklaroval. V súčasnom štádiu trestného konania nie je podľa Remetu možné poskytnúť ďalšie informácie.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport