tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Roman Mikulec (OĽaNO)
Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

ŠOK Mikulec priznal, že má prsty v zmarenom zásahu proti kajúcnikom! Tvrdí, že za to môžu novinári

Šokujúce priznanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) vyplávalo na povrch čase, keď prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry Rastislav Remeta začal trestné stíhanie v prípade prerušenia zaisťovacieho úkonu zo strany Prezídia Policajného zboru v prípade zásahu voči svedkom v kauzách Očistec a Judáš.

Minulý týždeň vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) obvinil tri osoby, ktoré vystupujú ako kľúčoví svedkovia v mediálne známych kauzách – členov zločineckej skupiny takáčovcov Csabu Dömötöra, Mateja Zemana a podnikateľa Petra Petrova. Dömötöra 20. júla zadržali a je vo väzbe, po ďalších dvoch obvinených pátrajú. Dömötör je vylúčený na samostatné konanie.

Zľava Peter Petrov a Matej Zeman.

Zľava Peter Petrov a Matej Zeman, ktorí sú momentálne v pátraní. – Foto: minv.sk

Remeta minulý týždeň kritizoval, že zo strany Prezídia Policajného zboru došlo k prerušeniu prebiehajúceho zásahu pri zadržiavaní obvinených osôb, v dôsledku čoho sú práve dvaja obvinení na úteku. Policajný prezident Peter Kovařík potvrdil, že išlo o jeho rozhodnutie, nespresnil však, kto ho o to požiadal.

V silových zložkách to vrie, bežný občan sa v tom už stráca:

  1. Pavol Hrušovský
  2. Zľava Peter Petrov a Matej Zeman.
  3. Peter Kovařík
  4. Roman Mikulec
  5. Na snímke vpravo minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a vľavo riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície PPZ Robert Gucký.
  6. Roman Mikulec
  7. NAKA
  8. Rastislav Remeta
  9. Útvar policajného zaistenia pre cudzincov-nelegálnych migrantov v Sečovciach
  10. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).

Dnes sa ale ukazuje, že minister Mikulec, Kovaříkov priamy nadriadený, bol tým človekom, ktorý v inkriminovanom čase policajného šéfa kontaktoval, zistili Hospodárske noviny (HN). A to napriek tomu, že Mikulec je politický nominant, ktorý by nemal nijako zasahovať do policajného vyšetrovania či policajných akcií. Dokonca najsprávnejšie by bolo, aby nemal žiadne informácie o živých prípadoch. Napokon, aj premiér Eduard Heger (OĽANO) sa už nechal počuť, že jeho kabinet nijako nevstupuje do práce orgánov činných v trestnom konaní (OČTK).

Mikulcovi vraj volali novinári a preto konal

Je to však, zdá sa, inak. Prostredníctvom svojej hovorkyne Barbary Túrosovej Mikulec pre HN odkázal, že žiadny pokyn nevydal. Priznal však, že v danej veci predsa len konal. A to na podnet novinárov (!).

„Vzhľadom na to, že sa priamo na ministra vnútra obrátili viacerí novinári, ktorí od skorých ranných hodín monitorovali situáciu pred inšpekciou a na ministra vnútra sa obracali s otázkami, prečo z inšpekcie vyrážalo 20 policajtov a vyšetrovateľov, minister vnútra požiadal dočasne povereného riaditeľa Úradu inšpekčnej služby, aby preveril situáciu pred budovou inšpekcie,“ priblížila pre HN Túrosová.

Mikulcova hovorkyňa dodala, že  následne bolo zistené, že realizovaná je akcia, na ktorú bola nasadená zásahová jednotka Úradu hraničnej a cudzineckej polície Sobrance. Preto minister požiadal aj policajného prezidenta o preverenie okolností ich nasadenia, a to vzhľadom na to, že dočasne poverený riaditeľ Úradu inšpekčnej služby o okolnostiach ich nasadenia nemal žiadnu vedomosť“.

Santusová vraj mohla zatýkať aj bez zásahovej jednotky

Čo k tomu dodať? Celé to po tomto sprostredkovanom vyjadrení šéfa rezortu vnútra vyzerá všelijako. A vyvoláva to otázniky. Otázne je napríklad aj to, či takéto konanie Mikulca posilňuje dôveru ľudí v OČTK. Pripomíname, že výsledkom zmareného zásahu sú dvaja zločinci na úteku. Okrem toho je tu aj odstavená aj vyšetrovateľka Diana Santusová, ktorá predmetnému zásahu velila, kým ho nestopli na pokyn Kovaříka.

Ako píše portál HN, podľa názoru ministra vnútra mohla vyšetrovateľka Santusová so svojím tímom Zemana a Petrova podozrivých z krivého svedectva, pokojne zatknúť aj bez pomoci zásahovej jednotky.

„Romanovi Mikulcovi pritom v minulosti neprekážalo, keď si vyšetrovateľ zavolal minimálne šesť po zuby ozbrojených kukláčov na zadržanie bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej, ktorú odchytili, keď vychádzala z trenčianskej psychiatrie,“ komentujú na záver Hospodárske noviny.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOK Mikulec priznal, že má prsty v zmarenom zásahu proti kajúcnikom! Tvrdí, že za to môžu novinári

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku