eReport.sk
Robert Fico počas tlačovky. Foto:
Robert Fico počas tlačovky. Foto: youtube

VIDEO Fico ostro vystúpil aj s exministrom Kaliňákom: Je tu banda zločincov, ktorú vedie Mikulec!

Šéf strany Smer-SD Robert Fico dnes na tlačovej konferencii, na ktorej bol prítomný aj exminister vnútra Robert Kaliňák uviedol, že „to, čo sa deje v posledných dňoch na Slovensku je dôkaz hrubého zneužívania právomoci verejného činiteľa. Je to dôkaz totálneho rozkladu právneho štátu, ale predovšetkým je to dôkaz, že naše tvrdenia o ovplyvňovaní trestných konaní v neprospech opozície boli do bodky pravdivé.“

Fico vyhlásil, že minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) sa rozhodol arogantne a bezprecedentne zakročiť a odstaviť šéfku vyšetrovacieho tímu v rámci policajnej inšpekcie. Pripomenul, že ide o tím, ktorý má prešetrovať všetky podozrenia týkajú sa práve manipulácie s trestnými konaniami. Vzápätí zdôraznil, že to, čo sa deje dnes na Slovensku, by bolo počas vlády strany Smeru absolútne nemysliteľné. Robert Kaliňák vo svojom vystúpení kritizoval médiá aj koalíciu. “Od dnes padni komu padni už môže fungovať len na stavbách rodinných domov,” vyhlásil exminister vnútra okrem iného.

Smer si Mikulca ako ministra neželá z viacerých dôvodov

„Zajtra bude podaný návrh na odvolanie ministra vnútra Mikulca. Tento návrh bude predmetom rokovania parlamentu v najbližších dňoch. Neželáme si mať na pozícii ministra človeka, ktorý je korupčný. Neželáme si tam mať človeka, ktorý zneužíval svoje postavenie ako riaditeľ Vojenského spravodajstva a už vôbec si neželáme na tomto poste človeka, ktorý využíva kriminálnikov na boj proti opozícii. Neželáme si tam človeka, ktorý po dnešnom rozhodnutí o odvolaní šéfky tímu inšpekcie, pani Santusovej, len potvrdil, že je jeden bezcharakterný zločinec, ktorý stojí na čele ministerstva vnútra,“ dodal Fico. 

Na Slovensku sa vraj deje to, čo nikde na svete

Fico následne zopakoval stanoviská Smeru k jednotlivým prípadom a k tomu, čo sa na Slovensku udialo v poslednom čase. 

„Došlo k porade najvyšší ústavných činiteľov 17. mája, k tajnej porade, o ktorej všetci klamali, na pôde SIS, kde im bola predložená správa potvrdzujúca, že na Slovensku sa hrubo manipulujú trestné konania s cieľom zadržať, obviniť a vziať do väzby predovšetkým nominantov opozície. Toto všetko bolo potvrdené v NR SR, keď bola čítaná správa SIS, a kedy riaditeľ SIS potvrdil, že táto manipulácia s trestnými konaniami je súčasne aj zabezpečená príslušnými dôkazmi, ktoré sú procesne použiteľné,“ začína chronologicky Fico.

Predseda Smeru zároveň tvrdí, že „na Slovensku sa deje to, čo sa nedeje nikde na svete. Vládna koalícia, keďže nevie vládnuť, sa rozhodla zlikvidovať trestnoprávne opozíciu. Na tento účel si najímajú profesionálnych udavačov, svedkov, ktorí dosvedčia čokoľvek. Sú to zväčša kriminálne osoby z podsvetia, s tým, že na konci dňa má dôjsť k teatrálnemu zadržaniu, k obvineniu, a potom aj vzatiu do väzby predovšetkým nominantov opozície. Niektorí z týchto ľudí tam ku dnešnému dňu sedia aj rok bez toho, aby sa veci výraznejšie posúvali ďalej.“ 

Fico: Správa SIS je pravdivá od začiatku do konca

Ako ďalej Fico uvádza, keď toto vyšli na povrch hore spomínané informácie, tak začala obranná reakcia vládnej koalície. Pripomenul, že prvý, kto o tom začal o týchto veciach hovoriť, bol bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský, ktorý dnes sedí vo väzbe a doteraz ani nebol zbavený mlčanlivosti:„Potom došlo k ďalším útokom, tentokrát voči bývalému riaditeľovi NAKA, pánovi Zurianovi, ktorému vykopli dvere, ale nenašli ho doma, inak by ho zatvorili. Rovnako tak zaútočili na šéfa operatívy NAKA, pána Kalavského a tiež zaútočili a zadržali bývalého šéfa inšpekcie pána Szabóa. Takže všetci ľudia, ktorí o týchto hanebných veciach vedeli, buď skončili vo väzbe alebo boli obvinení.”

Expremiér a líder najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany tvrdí, že „už len tieto dôkazy boli dostatočné, aby sme mohli tvrdiť, že správa SIS je pravdivá od začiatku do konca. Na Slovensku je policajná skupina riadená ministrom vnútra, ktorá si vyhľadá rôzne pochybné osoby, kriminálnikov a za rôzne úľavy títo ľudia neskôr udávajú, vymýšľajú si, poskytujú krivé výpovede a na základe toho sa dostávajú ľudia do výkonu väzby, kde sú držaní v podmienkach, ktoré nemajú s 21. storočím nič spoločné.“ 

Ukazuje sa, že Dömötör v citlivých kauzách klamal

Špeciálny vyšetrovací tím v rámci inšpekcie na čele ktorého stála vyšetrovateľka Santusová bol podľa slov Fica zriadený preto, aby sa začali vyšetrovať veci, no ako hovorí, už po jeho prvých konkrétnych výsledkoch Santusovú stiahli. „Boli začaté preverovania bezpečnostných previerok niektorých policajtov, bolo vznesené obvinenie a vydaný zatykač na troch profesionálnych udavačov. Prvý, ktorý bol zadržaný, sa volá Csaba Dömötör, ktorý už vypovedal v iných konaniach tak, ako to od neho polícia očakávala. Teraz, podľa informácií, ktoré máme, potvrdil, že vo viacerých citlivých politických kauzách klamal a krivo obviňoval,“ uvádza Fico. 

Mikulec hovorí o konšpiráciách, stiahnutie Santusovej má aj kritikov:

  1. Peter Kovařík
  2. Na snímke vpravo minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a vľavo riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície PPZ Robert Gucký.
  3. Roman Mikulec (OĽaNO)
  4. Roman Mikulec
  5. Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik v sprievode príslušníkov Zväzu väzenskej a justičnej stráže.
  6. Rastislav Remeta
  7. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Fico upozornil aj na ďalších dvoch mužov, ktorí s políciou spolupracovali. „Ide o pána Zemana a pána Petrova, s prezývkami ´Bandurka´ a ´Tiger.´ O jednom z nich hovoril v úradnom zázname aj vyšetrovateľ NAKA, že mu bol ponúknutý jeden z týchto profesionálnych udavačov pán Petrov alias Tiger, ktorý mal povedať to, čo od neho bude chcieť tento vyšetrovateľ. Priamo v zápise píše o tom, že tohto udavača mu poslal prokurátor špeciálnej prokuratúry pán Repa, pričom práve Repa mal sľúbiť Petrovovi, že mu dá pokoj v jeho trestných veciach, ak povie, čo bude treba,” podčiarkol Fico.

Fico: Mikulcova polícia chráni mafiánov takáčovcov

Podľa jeho slov ľudia ako Zeman a Petrov pravidelne chodili na súdy, vypovedali, stále boli k dispozícii. Zrazu inšpekcia hovorí o tom, že majú byť zadržaní a vypočutí. „Vôbec nepochybujeme o tom, že týchto dvoch zločincov schováva slovenská polícia. Svedčí o tom aj skutok, že inšpekcia zasiahla použitím policajtov z východného Slovenska proti operatívcom z NAKA, pretože disponovali informáciami, že týchto zločincov kryje polícia,“ tvrdí Fico. 

Fico zhrnul, že z celej situácie vyplýva, že Mikulcova polícia, teda tá časť, ktorú má Mikulec pod kontrolou, chráni mafiánov takáčovcov, aby sa nedostali do rúk inšpekcie, pretože začnú – podobne ako Demeter – do troch minút rozprávať a porozprávajú o svojich krivých výpovediach.”

„Predstavte si, že je tu banda zločincov, ktorú vedie minister Mikulec. Tí rozohrali hru, o ktorej museli od začiatku vedieť, že ju nemôžu udržať. Preto sa minister rozhodol pozastaviť činnosť šéfke vyšetrovacieho tímu inšpekcie p. Santusovej a poslal ju na detektor mysliac si, že týmto celá vec skončila. Inšpekcia, teda inštitúcia, ktorá má kontrolovať políciu, je likvidovaná políciou a minister vnútra ešte povie, že ideme preverovať inšpekciu. Takéto praktiky sú neprijateľné a nič takéto sa nedeje snáď nikde na svete, preto je nevyhnutné, aby v rámci zachovania spravodlivosti a právneho štátu Mikulec skončil ako minister vnútra,“ uzatvára R. Fico.

Zdroj: youtube.com

Úrad inšpekčnej služby vykonával tento týždeň úkony v súvislosti s kauzami Očistec a Judáš. V tejto súvislosti zadržali Csabu Dömötöra zo zločineckej skupiny takáčovci. Dôvodom má byť manipulovanie svedeckých výpovedí vyšetrovateľmi v týchto prípadoch. Vyšetrovatelia ÚIS sa pokúšajú zadržať aj ďalších svedkov, ktorí vypovedajú v týchto kauzách. Vyhlásili preto pátranie po Matejovi Zemanovi zo zločineckej skupiny takáčovcov a podnikateľovi Petrovi Petrovovi.

Portál aktuality.sk informoval aj o stredajšom (21. 7.) zásahu inšpekcie voči vyšetrovateľom NAKA. Operatívcom z tímu Očistec prehľadali auto cestou na Úrad špeciálnej prokuratúry v Pezinku. Príslušníci NAKA po zásahu podali trestné oznámenie.

Dočasne poverený riaditeľ ÚIS Peter Scholtz pozastavil vo štvrtok činnosť Diany Santusovej, vedúcej špecializovaného tímu ÚIS, ktorý prešetruje podozrenia zo zneužívania právomocí príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Dôvodom sú pochybnosti o objektivite a nestrannosti vykonávaných úkonov. Činnosť tímu pozastavená nie je.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport