eReport.sk
Robert Fico, foto: fb/rf

VIDEO Fico čítal úradné záznamy Mikulcovi: Je prchkej povahy a bezpečnostne nespoľahlivý!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico predložil ďalšie dokumenty, ktoré majú spochybniť osobu ministra vnútra Romana Mikulca. Na návrh Smeru-SD bude minister čeliť v utorok 15. júna odvolávaniu v parlamente.

Úradný záznam z roku 2012 má dokazovať, že Mikulec ako vtedajší riaditeľ Vojenskej spravodajskej služby trval pri výbere víťaza zákazky na stráženie budov na voľbe spoločnosti, v ktorej bol výkonným riaditeľom jeho brat. Firma tak získala kontrakt v hodnote približne 150 000 eur.

Fico tiež upozornil na zrušenie bezpečnostnej previerky Mikulcovi na stupeň prísne tajné z roku 2012, ktoré potvrdil aj Najvyšší súd SR, keďže Mikulec má byť prchkej povahy a bezpečnostne nespoľahlivá osoba. Dnešný minister mal dokonca klamať pri bezpečnostnom dotazníku.

ROZSUDOK NAJVYŠIEHO SÚDU, V KTOROM ZAMIETOL ŽALOBU MIKULCA

FOTOGALÉRIA – Foto: smer-sd

Predseda opozičnej strany poukázal tiež na Mikulcov konflikt s podnikateľom, ktorý mal riešiť prostredníctvom tajnej služby.

 „Na základe požiadavky Mikulca ohľadom atakovania jeho osoby bolo začaté získavanie informácií k tejto osobe. Mala mať prepojenie na zločineckú skupinu Takáčovci, že sa zdržiava v zahraničí, že má mladú frajerku, že bol v pátraní za ekonomickú trestnú činnosť. Oslovili útvar boja organizovanej kriminality, že takáto osoba sa zdržuje na Slovensku. Po mesiaci Mikulec povedal, že opatrenia nie sú dostatočné, lebo osoba sa mu naďalej vyškiera v nákupnom centre. Na základe tohto pokynu bol oslovený zdroj, ktorý poznal hierarchiu Takáčovcov, bolo vyvolané stretnutie, ktorého sa zúčastnil príslušník VSS, zdroj a člen skupiny Takáčovcov, ktorý mal blízky vzťah s podnikateľom. Na stretnutí sa dohodlo, že uvedený podnikateľ bude takáčovcami priateľsky upozorňovaný na to, aby sa na Mikulca už nevyškieral v obchodnom dome,“ prečítal R. Fico.

Predseda Smeru podľa svojich slov disponuje aj ďalšími informáciami, pre niektoré plánuje podať trestné oznámenie na polícii. Fico zverejnil ďalšie podozrenia aj vo štvrtok (10. 6.), Mikulec označil jeho slová za klamstvá.

V súvislosti so zásahom Úradu inšpekčnej služby v Národnej kriminálnej agentúre Fico kritizoval vyjadrenia špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Výroky o tom, že oligarchovia spravili tlak na inšpekciu, sú podľa neho “hodné predstaviteľa opozície”. Fico naďalej tvrdí, že existuje pracovná skupina, ktorá vyhľadáva udavačov. Diať sa to malo podľa neho aj pri kauzách Očistec či Božie mlyny. “Všetci, čo o tom hovorili, boli pozatváraní,” podotkol.

Zdroj: youtube.com

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport