eReport.sk
Milan Lučanský, foto: facebook M. L.

ŠOK Zastrelil sa kajúcnik z kauzy Judáš, postrelil aj vlastnú ženu!

AKTUALIZOVANÉ – Bývalý siskár, ktorý mal vypovedať aj o údajnom podplácaní Lučanského, je mŕtvy! Dráma s tragickým koncom sa mala odohrať v piatok krátko po 23. hodine v Plaveckom Štvrtku v okrese Malacky.

František Böhm, bývalý príslušník SIS, ktorý spolupracoval s mafiánskou skupinou takáčovci, je mŕtvy, informoval v sobotu ráno portál Hospodárskych novín, ktorý pripomenul, že práve na základe svedectva Böhma sa do väzby dostal aj bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

Pred samovraždou strelil manželke do hrudníka

Böhm sa zastrelil na Záhorí v obci Plavecký Štvrtok, kde jeho rodina vlastní rodinný dom. Postreliť mal aj svoju manželku. Dráma s tragickým koncom sa mala odohrať v piatok krátko po 23.h, keď Böhm najskôr postrelil do hrudníka svoju manželku a následne si mal streliť do hlavy.

Kajúcnik z akcie Judáš zraneniam na mieste podľahol, ťažko zranenej manželke pomáhali záchranári. Böhm mal použiť krátku guľovú zbraň.

Polícia prijala oznámenie pred polnocou

Bratislavská krajská kriminálna polícia už vyšetruje nočný incident v obci Plavecký Štvrtok, pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Lucia Mihalíková. Polícia krátko pred polnocou prijala oznámenie o postrelenej žene a zastrelenom mužovi v jednom z rodinných domov v Plaveckom Štvrtku. „Podľa doterajších informácií mal muž spôsobiť strelné zranenie žene a následne sa mal sám zastreliť. Žena bola so zraneniami prevezená do jednej z bratislavských nemocníc. Muž zraneniu na mieste podľahol,“ uviedla Mihalíková.

Prebieha intenzívne vyšetrovanie

Prípad si vzhľadom na jeho závažnosť na mieste prevzala bratislavská krajská kriminálka. Policajti na mieste momentálne vykonávajú všetky potrebné procesné úkony. „Okolnosti tohto prípadu sú v týchto chvíľach predmetom intenzívneho vyšetrovania. Hneď ako to procesná situácia umožní, budeme verejnosť o prípade informovať,“ poznamenala Mihalíková.

Išlo o kľúčového svedka

V rámci policajnej akcie Judáš obvinili osem osôb. Böhm mal vypovedať aj o údajnom podplácaní bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorý zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým vo väzbe pokúsil o samovraždu. Exsiskár bol kľúčovým svedkom vo viacerých aktuálne políciou vyšetrovaných kauzách, pričom s políciou mal spolupracovať napríklad aj pri vyšetrovaní kauzy Texasan. Böhma z kauzy Očistec prepustili v polovici decembra na slobodu. 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOK Zastrelil sa kajúcnik z kauzy Judáš, postrelil aj vlastnú ženu!

10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti