eReport.sk
NAKA
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Prokurátor chce pre takáčovca Csabu Dömötöra útekovú, kolúznu a preventívnu väzbu

Prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava podal návrh na vzatie do väzby obvineného Csabu Dömötöra  z kauzy údajného manipulovania vyšetrovaní Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Pre Csabu Dömötöra zo zločineckej skupiny takáčovcov žiada útekovú, kolúznu a preventívnu väzbu.

„Dňa 21. júla 2021 vo večerných hodinách podal prokurátor KP Bratislava návrh na vzatie obvineného Cs. D. do útekovej, kolúznej a preventívnej väzby. Po dvoch obvinených bolo vyhlásené pátranie,” sprostredkoval stanovisko krajského prokurátora Rastislava Remetu hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. Spresnil, že vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) nie je príslušný na vznesenie obvinenia civilnej osobe.

Neprehliadnite ani tieto naše články:

  1. Na snímke vpravo minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a vľavo riaditeľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície PPZ Robert Gucký.
  2. Roman Mikulec (OĽaNO)
  3. Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik v sprievode príslušníkov Zväzu väzenskej a justičnej stráže.
  4. Rastislav Remeta
  5. Ladislav Makó, Matej Zeman a Csaba Dömötör.
  6. Roman Mikulec (OĽaNO)

Remeta ďalej zdôraznil, že v predmetnej veci je zriadený špecializovaný tím, zložený z vyšetrovateľov ÚIS a vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry. “Preto je vyšetrovateľ špecializovaného tímu oprávnený vzniesť obvinenie policajtovi, ale aj civilnej osobe,” doplnil.

Prokurátor zároveň potvrdil, “že obvinený Cs. D. sa pri výsluchu pred vyšetrovateľom a dozorovým prokurátorom priznal k trestnej činnosti, ktorá mu je kladená za vinu v uznesení o vznesení obvinenia”.

Csaba Dömötör bol zadržaný v utorok (20. 7.), pričom bol zároveň aj vypočutý. Pátranie je vyhlásené po Matejovi Zemanovi zo zločineckej skupiny takáčovcov a podnikateľovi Petrovi Petrovovi. Dočasne poverený riaditeľ ÚIS Peter Scholtz vo štvrtok pozastavil činnosť Diany Santusovej, vedúcej špecializovaného tímu ÚIS, ktorý prešetruje podozrenia zo zneužívania právomocí príslušníkov NAKA. Činnosť tímu pozastavená nie je.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport