eReport.sk
Hlavný výkonný riaditeľ META Mark Zuckerberg. Foto: wikipedia

Poznačí to fungovanie Facebooku? Meta odštartovala tretie kolo obrovského prepúšťania

Meta Platforms, materská spoločnosť sociálnej siete Facebook, odštartovala v stredu tretie a posledné kolo veľkého prepúšťania. Uviedol to zdroj oboznámený s touto záležitosťou. Je to súčasť plánu, ktorý zverejnila v marci a počíta so zrušením 10-tisíc pracovných miest. Informovala o tom TASR podľa správy Reuters.

Meta sa začiatkom tohto roka stala prvou z veľkých technologických firiem, ktoré oznámili druhé kolo hromadného prepúšťania. Spoločnosť pritom už vlani na jeseň zrušila viac ako 11-tisíc pracovných miest.

Prepúšťanie nasledovalo po mesiacoch slabnúcich tržieb, vysokej inflácie a poklesu digitálnych reklám, keď sa skončil rozmach elektronického obchodu počas pandémie ochorenia COVID-19.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Hegera a Naďa nebudú voliť ani ich rodičia
  2. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  3. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.
  4. Poslanci NR SR

Hodnota akcií sa zdvojnásobila

Po prvých dvoch kolách prepúšťania klesol počet zamestnancov na úroveň, ktorú mala Meta v polovici roka 2021 po prudkom nábore, keď od roku 2020 zdvojnásobila počet zamestnancov.

Niekoľko zamestnancov z marketingu, náboru či techniky a podnikovej komunikácie už v stredu na sieti LinkedIn oznámili, že ich prepustili.

Akcie Meta následne vzrástli o 0,5 %. V tomto roku sa ich hodnota viac ako zdvojnásobila a patria medzi najlepšie z hľadiska výkonnosti v indexe S&P 500, vďaka znižovaniu nákladov a zameraniu sa spoločnosti na umelú inteligenciu.

Meta tretím kolom neskončí

Generálny riaditeľ Meta Mark Zuckerberg v marci uviedol, že prevažná časť prepúšťania sa uskutoční v troch kolách v priebehu niekoľkých mesiacov. Z veľkej časti sa skončí v máji. Niektoré menšie kolá by mohli pokračovať aj potom, dodal.

Rušenie pracovných miest zasiahlo najviac „netechnické“ pozície. Zuckerberg v marci sľúbil, že „výrazne reštrukturalizuje obchodné tímy a vráti sa k optimálnejšiemu pomeru technikov k iným pozíciám“.

Aj pri škrtoch v technologických tímoch sa spoločnosť zamerala na „netechnické pozície“, ako je dizajn obsahu či výskum užívateľských skúseností.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poznačí to fungovanie Facebooku? Meta odštartovala tretie kolo obrovského prepúšťania

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti