eReport.sk
Peter Pellegrini na snímke z videa.
Peter Pellegrini na snímke z videa. Zdroj: fb/hlas-sd

Pellegrini vyzýva Ódorovu vládu: Zabráňte vyplácaniu zlatých padákov v štátnych firmách!

HLAS – sociálna demokracia vyzýva Ódorovu vládu, aby okamžite zastavila prípadné rozdeľovanie odmien manažmentu v štátnych podnikoch. ,,Chcem tým jasne povedať, aby ministri preverili aktuálnu situáciu v súvislosti s dosiahnutými ziskami v podnikoch so zastúpením štátu. A zastavili vyplácanie tučných odmien manažmentu, už dupľom v situáciách kedy ľudia žijú z mesiaca na mesiac. Bolo by nefér, ak by sa takto správali štátni nominanti, najmä v čase keď Hegerova vláda skončila a oni si do neistých časov vyplácali zlaté padáky. Tak ako sa to teraz pokúsil manažment LPS vo výške 1,5 milióna eur, “ zdôraznil líder HLASu.

Dobrý príklad

,,Zároveň vyzývam Ódorovu vládu. Dajte verejný prísľub, že si po skončení svojho mandátu nedáte vyplatiť odstupné, a ak áno, použije sa na charitu. Bude to dobrý príklad pre manažmenty v štátnych podnikoch, aby ich v tomto správaní nasledovali,“ uviedol líder HLASu. ,,Ako štátny tajomník, keď som nastupoval do kresla ministra som uvedené finančné prostriedky dal na charitu,“ skonštatoval Pellegrini. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na najmenej 15 stúpol počet obetí ničivých záplav
  2. polícia, páska

Ide o 6 miliónov nevyplatených na odmenách

Člen strany Samuel Migaľ v súvislosti s odmenami v štátnom podniku LPS spresnil: ,,Vedenie podniku vykázalo zisk 10 miliónov eur. Pričom manažment chcel rozdeliť medzi sebou 1,4 milióna s tým, že to išlo na úkor zamestnancov, ktorí nedostanú ani to čo im patrí.“ Podľa jeho slov, manažment čelí hromadnej žalobe, ktorú podalo 174 zamestnancov LPS. V prípade všetkých 500 zamestnancov ide o 6 miliónov nevyplatených na odmenách.

Zdroj: TČ/FB


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini vyzýva Ódorovu vládu: Zabráňte vyplácaniu zlatých padákov v štátnych firmách!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php