eReport.sk
Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.
Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave. Foto: tasr

VIDEO Fico o zvýšení dôchodkov: Výsledok našej dlhodobej snahy, vyriešme aj zdražovanie!

Parlament dnes takmer jednohlasne odhlasoval skoršie zvýšenie dôchodkov. Seniori tak v najbližšom období začnú každý mesiac dostávať v priemere o 60 eur viac. Snaha o pomoc dôchodcom bola zo strany opozície dlhodobejšia. Zaujímavosťou je, že strany, ktoré boli ešte nedávno vládnymi, takúto pomoc dlhodobo odmietali. Názor zmenili až v predvolebnom období. Má to byť hlavne prípad strán ako OĽANO, Sme rodina, či SaS. Demokrati boli proti dokonca aj pri tomto hlasovaní.

„Nejde o žiadny zázrak, ale o logické vyústenie jeden a pol ročnej snahy opozície vyvolať v parlamente rokovania o zdražovaní a prijať relevantné opatrenia. Keď bola Sme rodina vo vláde, tak naše návrhy na mimoriadne schôdze zamietala. Takto sa správala aj SaS, či OĽANO. Teraz, keď sa všetci motajú okolo päť percent a s hanbou skončili s vládnutím, budú sa predbiehať v schvaľovaní akýchkoľvek sociálnych opatrení,“ uviedol Fico vo svojom najnovšom videu.

Treba znížiť ceny potravín

Okrem zvyšovania dôchodkov je podľa Smeru pre obyvateľov Slovenska podstatné aj to, aby sa znížili ceny potravín na akceptovateľnú hranicu. Práve ceny potravín totižto komplikujú život ľuďom na Slovensku. Sociálni demokrati nedávno usporiadali okrúhly stôl, na ktorom boli zástupcovia potravinárov, obchodných reťazcov, ale aj vtedajšej vládnej koalície. Výsledkom boli tri opatrenia, ktorých schválenie Smer presadzuje už niekoľko týždňov. Pravicové strany sa však v boji proti vysokým cenám stále nevedia rozhýbať.

Zdroj: yt/smersd

„Takže, chlapci a dievčatá z rozpadnutej vládnej koalície, prestaňte byť trápni v pretekoch o zlatý veniec pre víťaza pri skoršej valorizácii dôchodkov. Smer nevidí riešenie len v kopírovaní zdražovania zvyšovaním dôchodkov. Podstatné je zastaviť zdražovanie a v tomto duchu sme v spolupráci s prvovýrobcami a obchodníkmi predložili do parlamentu tri dôležité návrhy zákonov, ktoré aj boli schválené v prvom čítaní. Už dva týždne bombardujeme starú Hegerovu aj novú Čaputovej vládu, aby tieto návrhy boli v parlamente prerokované v skrátenom konaní ešte na tejto schôdzi parlamentu. Na to ale potrebujeme návrh vlády,“ konštatuje Fico.

„Ak vám záleží na skutočnom výsledku, vyzvete spolu s nami vládu“

Borisa Kollára, Petra Pellegrini, Igora Matoviča a Richarda Sulíka teraz Fico vyzýva, aby sa pridali k iniciatíve Smeru a aby spoločne so Smerom vyzvali vládu, aby návrhy, ktoré sú výsledkom odbornej diskusie, predložila v parlamente.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Najprv kresťan dnes liberál!
  2. Minimálna mzda sa na Slovensku zvyšuje
  3. Dianie v parlamente

„Páni zo Sme rodina, Hlasu, OĽANO, či SaS, ktorí sa bijete o zásluhy pri zvyšovaní dôchodkov, pridajte sa radšej dnes k našej opätovnej výzve, aby zajtra vláda na svojom rokovaní prijala potrebné rozhodnutia. I aby sme mohli tri dôležité návrhy zákonov proti zdražovaniu potravín schváliť ešte tento týždeň. Ak tak neurobíte, potvrdzujete, že hráte len svoje politické hry a nezáleží Vám na skutočnom výsledku,“ uzavrel Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico o zvýšení dôchodkov: Výsledok našej dlhodobej snahy, vyriešme aj zdražovanie!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php