eReport.sk
Matovičove nadávky nespomínajú
Šéf hnutia OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Matovič prerazil ďalšie dno! Mnohí občania ho nešetrili: Dali ste si dnes lieky, prosím?

Je to už minimálne tretíkrát, čo si Igor Matovič pre vyjadrenie svojho pocit krivdy štylizuje do postavenia prenasledovaných a zabíjaných Židov počas holokaustu, pripomenul v piatok večer portál omediach.com. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz (vpravo) a palestínsky prezident Mahmúd Abbás si podávajú ruky po tlačovej konferencii v Berlíne v utorok 16. augusta 2022.
  2. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  3. Lucia Ďuriš Nicholsonová
  4. 999 žien zo Slovenska. Na ilustračne snímke nápis nad bránou koncentračného tábora Osvienčim.
  5. Zuzana Čaputová počas spomienkového podujatia k Pamätnému dňu obetí holokaustu a rasového násilia.

Ako ďalej web píše, „hoci už Ústredný zväz židovských náboženských obcí v SR viackrát upozornil, že je to nemorálne a hlúpe, Matovič v zneužívaní tejto najhrozivejšej udalosti v dejinách ľudstva pokračuje. Tentokrát opäť vo vzťahu k novinárom, ktorých prirovnal k fašistom počas 2. svetovej vojny.“

Čo presne vo svojom piatkovom večernom statuse minister financií a líder OĽANO napísal. Jednoducho hľadal paralely medzi hrôzami páchanými v minulosti s tým, čo sám vo svojom vnútornom mentálnom svete prežíva. A čo je najhoršie, takmer s určitosťou možno predpokladať, že tomu čo „vytesal“ do facebookovej steny, aj úprimne verí.

„Odporné vtedy, odporné dnes“

„Pred 81 rokmi sme sa rozhodli stať nadľuďmi. V čase ťažkej ekonomickej krízy a vojny sme sa rozhodli označiť desiatky tisíc našich spoluobčanov za menejcenných. Prijatím Židovského kódexu sme Židom zobrali právo na rovnosť a dôstojnosť. Ich ponižovanie sme prehlásili za priam spásonostné násilie. Židovský kódex spustil totálnu dehumanizáciu mýtického nepriateľa s cieľom odventilovať si svoju frustráciu na nevinných ľuďoch. A je mi to veľmi ľúto. Nepripomína vám konanie vtedajších fašistov konanie dnešných samozvaných majiteľov pravdy? Opäť si našli svojich “Židov” a opäť s cieľom ich totálnej dehumanizácie. Odporné vtedy, odporné dnes,“ stojí v poste člena vlády, ktorý zverejnil Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia. 

Zdroj: fb/igor.matovic.7

Jana: Vy si Židov do tej nevymáchanej papule neberte

To, že občania na Slovensku nie sú slepí ani hluchý a Matovič ich už mnohých vyslovene irituje, potvrdili vo svojich komentároch pod týmto statusom lídra OĽANO. „Vy si Židov do tej nevymáchanej papule neberte. Už ste dosť zla narobili v tejto krajine,“ odkázala politikovi Jana. Ľubomír zase napísal: „Pán minister financií, ktorý sa do financií nevyzná. Dali ste si lieky dnes, prosím?“

Aj keď sa našli prispievatelia, ktorí dali Matovičovi za pravdu, väčšina ľudí mu ostro nakladala. Napokon posúďte sami, niektoré z komentárov (aj tých, ktoré expremiéra velebia) pripájame v galérii.

GALÉRIA – Foto: fb/igor.matovic.7

Portál omediach.com pripomenul, že podobným štýlom zneužil Matovič tému holokaustu aj pred pár mesiacmi, keď vyhlásil, že novinári z neho urobili Žida 21. storočia. „Tak, ako Židia počas nacistického Nemecka boli za všetko vinní, lebo na nich Hitler ukázal prstom. Mnohí ľudia na Slovensku chceli ukázať na niekoho, kto bude za všetko vinný. Buď počas koronakrízy alebo neskôr. Podarilo sa to mnohým z vás. Beriem to tak, že keď bude zajtra zamračené, budem vinný aj za to,“ povedal Matovič novinárom.

Ústredný zväz židovských náboženských obcí (ÚZŽNO) sa voči expremierovým výrok vtedy ohradil: „Došlo k porovnaniu kritického hodnotenia činnosti politika a rasového prenasledovania na báze kolektívnej viny, ktoré vyústilo do genocídy s miliónmi nevinných obetí. Toto prirovnanie neobstojí a podľa spontánnych reakcií je zrejmé, že to rovnako vnímajú i občania Slovenska.“

Už v minulosti mala voči Matovičovmu dávaniu holokaustu do kontextu súčasnej politickej situácie židovská komunita jasné výhrady. „Takto zľahčovať holokaust je nielen neslušné, nemorálne, ale aj hlúpe. Slovensko totiž v tomto období stratilo takmer 70-tisíc spoluobčanov. A to len preto, že sa narodili ako Židia,“ reagoval Igor Rintel, Predseda ÚZŽNO.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič prerazil ďalšie dno! Mnohí občania ho nešetrili: Dali ste si dnes lieky, prosím?

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti