eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽANO).
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Foto: fb/premier.sr

Kto je Heger? Vraj reproduktor! Podpredseda NR SR Blanár: Najnovšie ma pobavila profesorka Radičová

Podpredseda NR SR a opozičného Smeru-SD Juraj Blanár je presvedčený, že sa médiá zmýlili, keď vkladali dôveru do osoby Eduarda Hegera (OĽANO). Ten bol pôvodne popisovaný ako človek, ktorý ukľudní situáciu na Slovensku a ktorý má lepšie predpoklady riešiť vládne konflikty. Opak sa však podľa opozičného politika ukázal byť pravdou a Heger je dnes podľa neho len hovorcom ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). A Blanár nie je jediný, kto si to myslí. V podobnom duchu sa vyjadrila aj expremiérka Iveta Radičová.

„Všetci očakávali, že pán Heger je tým správnym človekom na správnom mieste. Možno sa len nechali pomýliť pani prezidentkou, ktorá po Matovičovej hrôzovláde zverila Slovensko do rúk hrôzovláde číslo dva. Áno, od začiatku sme hovorili, že rošáda medzi Igorom a Edom nič neprinesie, nič nezmení, ale práve naopak. Ich nečinnosťou a pokračovaním v divadelnom predstavení v podaní OĽANO a spol. budú škodiť celému Slovensku, postihnutému najskôr koronou, potom zvyšujúcimi sa cenami a najnovšie energetickou krízou,“ skonštatoval Blanár na sociálnej sieti.

„Vedeli o tom v SaS aj v Sme rodina“

Toto pri tom nie je podľa Blanára niečo, čo by sa udialo len počas posledných týždňov. Heger je podľa neho jasne ovplyvňovaný Matovičom už od začiatku a koaliční partneri OĽANO o tom mohli vedieť.

Foto: fb/jurajblanar

„Hovorili sme nahlas, že Eduard Heger je iba hovorcom vlády a že skutočným premiérom zostal Igor Matovič. Dobre o tom vedeli v SaS aj v Sme rodine, len sa tvárili, že to tak nie je. A teraz pohľad na súčasnosť – ocitli sme sa v treťom roku vládnutia tejto koalície a najnovšie nad hovorcom Hegerom lámu palicu aj tí, čo ho donedávna tvrdo obhajovali. Médiá už nedávajú oslavné titulky, dokonca už o ňom píšu ako o plastelínovom premiérovi, ktorého tvaruje jeho stvoriteľ Igor M,“ doplnil Blanár.

Zhodol sa s Radičovou

Minimálne v názore, že Heger je v podstate hovorcom Matoviča, sa opoziční politici pri tom až netypicky zhodujú so sociologičkou Ivetou Radičovou. Od jej citátu sa odrazil aj samotný Blanár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovič kritizuje Sulíka
  2. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).
  3. Minister financií Igor Matovič (OĽANO)
  4. Peter Weiss
  5. Očkovacia lotéria zachraňovala životy
  6. Na ilustračnej snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) stojí pred dverami historickej budovy Úradu vlády SR.
  7. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)

„A najnovšie ma pobavila pani profesorka sociológie, inak liberálna politička Iveta Radičová, ktorá povedala toto, citujem: ´Eduard Heger mal počas vládnej krízy konať. Čin premiéra bol na mieste, je to v jeho kompetencii. Tak ako je v jeho kompetencii nebyť reproduktorom, hovorcom predkladaných riešení Igora Matoviča.´“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto je Heger? Vraj reproduktor! Podpredseda NR SR Blanár: Najnovšie ma pobavila profesorka Radičová

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti