eReport.sk
Nemecký kancelár Olaf Scholz (vpravo) a palestínsky prezident Mahmúd Abbás si podávajú ruky po tlačovej konferencii v Berlíne v utorok 16. augusta 2022.
Nemecký kancelár Olaf Scholz (vpravo) a palestínsky prezident Mahmúd Abbás si podávajú ruky po tlačovej konferencii v Berlíne v utorok 16. augusta 2022. Foto: tasr/ap

CDU chce, aby sa Scholz ospravedlnil: Škandál! Mlčanie kancelára škodí Nemecku

Nemecká opozičná Kresťansko-demokratická únia (CDU) žiada ospravedlnenie od nemeckého kancelára Olafa Scholza za neskorú reakciu na utorňajšie vyjadrenia palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása o holokauste Izraela voči Palstínčanom. TASR správu prevzala vo štvrtok z agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. marinová európa potrebuje ameriku
  2. Novodobý Mesiáš
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  4. Zľava nemecký kancelár Olaf Scholz a nórsky premiér Jonas Gahr Störe počas spoločnej tlačovej konferencie v Osle 15. augusta 2022.

Poslankyňa CDU Gitta Connemannová označila za „škandál“, že Scholz po Abbásových slovách mlčal a dokonca neskôr palestínskemu prezidentovi podal ruku. Kancelárovo mlčanie podľa nej škodí Nemecku v oblasti zahraničnej politiky najmä voči Izraelu, a Scholz by sa mal ospravedlniť.

Medzinárodný osvienčimský výbor (IAK) kritizoval Scholza za nedostatočnú pripravenosť na „očakávané provokácie“ zo strany Abbása a dovolil, aby jeho vyjadrenia zostali bez vznesenia námietok.

Vraj nastal komunikačný problém

Splnomocnenec nemeckej vlády pre oblasť boja proti antisemitizmu Felix Klein kancelára obhajoval, píše DPA. „Som presvedčený, že nastal komunikačný problém medzi spolkovým kancelárom a jeho vládnym hovorcom,“ povedal.

Berlín si takisto predvolal vedúceho palestínskej diplomatickej misie v Nemecku, aby mu tlmočil protest voči Abbásovým vyjadreniam. Tie odsúdil aj nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Pre noviny Bild  ich v stredu označil za bolestivé a totálne neprijateľné.

Scholz na slová Abbása bezprostredne nereagoval

Abbás počas utorkovej spoločnej tlačovej konferencie so Scholzom v Berlíne vyčítal Izraelu niekoľkonásobný holokaust na Palestínčanoch. Scholz na vyjadrenie Abbása bezprostredne nereagoval. Až vo večerných hodinách sa vyjadril pre noviny Bild, keď uviedol, že práve pre Nemcov je akákoľvek relativizácia holokaustu „neakceptovateľná“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

CDU chce, aby sa Scholz ospravedlnil: Škandál! Mlčanie kancelára škodí Nemecku

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php