eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

VIDEO MATOVIČ sa označil za Žida 21. storočia! Ide o znevažovanie a príde reakcia židovskej komunity?

Ďalší kontroverzný výrok ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Tomu médiá vyhovovali zjavne len dovtedy, kým napádali jeho politických oponentov, čím prispeli k jeho vydláždenej ceste k moci. Matovič však svojimi krokmi voči médiám už z pozície moci viackrát ukázal, že v prípade kritiky jeho osoby nenechá všetko len tak! Nie je to tak dávno, čo sa Matovič snažil na úrovni koalície presadzovať obmedzenie televíznych a rozhlasových politických diskusií tak, aby sa do nich parlamentné strany ako OĽANO dostávali častejšie na úkor zástupcov mimoparlamentných strán. Dnes sám seba označuje za Žida 21. storočia a médiá v jeho príbehu hrajú rolu Adolfa Hitlera.

Vyjadrenie si všimol portál Zomri. Reportér TV JOJ sa expremiéra spýtal, či vzhľadom na prieskumy o jeho nízkej popularite neplánuje zmeny na poste ministra financií.

Naozaj si myslí, že trpí ako Židia za nacistického Nemecka?

No a Matovič sa už dlhodobo nestavia do pozície politika, ktorý má odpovedať na otázky novinárov, ale do pozície akejsi obete. Jeho život je však aj napriek všetkému pravdepodobne neporovnateľný so životom obetí holokaustu a ich rodín. „Urobili ste zo mňa jednoducho Žida 21. storočia. Tak ako Židia boli počas nacistického Nemecka za všetko vinní, lebo jednoducho Hitler ukázal na nich prstom, tak mnohí ľudia chceli spraviť niekoho, kto bude za všetko vinný,“ uviedol Matovič.

Zdroj: ZOMRI

Matovičova dôveryhodnosť je minimálna

Dôveryhodnosť ministra financií v očiach ľudí je pri tom len minimálna, čo môže byť jedným zo zdrojov jeho zjavnej nervozity. Agentúra Focus na základe záverov svojho prieskumu z mája tvrdí, že Matovičovi verí len 11 % opýtaných a neverí až 88 % opýtaných. Okrem novinárov dnes Matovič opäť kritizoval aj prezidentku SR Zuzanu Čaputovú: „Urobím všetko pre to, aby sme nakoniec pomoc rodinám doručili, napriek vagónom hrachu, ktorý nám hádžu pod nohy. Nepripúšťam si, že veto neprelomíme,“ povedal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
  2. Matovič je najväčšou hrozbou pre demokraciu
  3. 999 žien zo Slovenska. Na ilustračne snímke nápis nad bránou koncentračného tábora Osvienčim.
  4. Matovič sa správa ako mafián

Otázkou je, že či a ako rýchlo príde reakcia židovskej komunity, ktorá je väčšinou pri podobných vyjadrenia veľmi aktívna. Na Matovičove výroky už totižto stihol reagovať Inštitút ľudských práv, ktorý dokonca na ministra financií podá žalobu, ak sa neospravedlní. Za údajné znevažovanie židovského utrpenia počas druhej svetovej vojny už Matoviča stihli skritizovať europoslanci Michal Šimečka (Progresívne Slovensko) a Monika Beňová (Smer-SD). Ostro sa k výroku postavil aj štátny tajomník ministerstva spravodlivosti Ondrej Dostál (SaS).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO MATOVIČ sa označil za Žida 21. storočia! Ide o znevažovanie a príde reakcia židovskej komunity?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php