eReport.sk
Igor Matovič a Richard Sulík,
Igor Matovič a Richard Sulík, foto: IM

Matovič opäť ponížil Sulíka, pomohol si aj premiérom: TOTO je rozdiel medzi Rišom a Edom!


Európska únia sa postavila Rusku a plánuje maximálne obmedziť dovoz plynu aj ropy do jej členských štátov. Pre Slovensko by to bola hotová galiba, a tak sa Únia pokúša hľadať riešenia, aby čo najviac eliminovala hroziacu katastrofu najmä pre tie členské štáty, ktoré sú od ruských energonosičov závislé najviac. Teda, aspoň tak sa to javí navonok.

To, čo by spôsobilo Slovensku okamžité odpojenie sa od Ruska vysvetlil pred pár dňami minister hospodárstva Richard Sulík. Lenže nebol by to jeho „oponent“ Igor Matovič, inak minister financií, keby sa aj on nezaplietol do rezortu iného, ako toho svojho. Presnejšie, do rezortu zatiaľ koaličného kolegu.

Ako informuje portál pravda.sk, šéf OĽaNO rokoval priamo s podpredsedom maďarskej vlády Péterom Szijjártóm a následne aj s majiteľom Slovnaftu Oszkárom Világim. Reč bola, prirodzene, o ruskej rope.

Nechceme, aby si Slovnaft užíval lacnú ruskú ropu

Ako už podčiarkol Richard Sulík, Slovensko dováža z Ruska cez ropovod Družba 70 až 100% ropy. Podľa Igora Matoviča však máme predrokovanú zásadnú dohodu v súvislosti s ropou. „Nechceme, aby si Slovnaft užíval lacnú ruskú ropu. O tejto veci so Slovnaftom rokujem. Nepotrebujem o tom kvákať do médií vopred, ale už dnes viem, že máme predrokovanú dosť zásadnú dohodu, ktorá myslím si, že bude výhodná pre ľudí na Slovensku,“ vyjadril sa minister financií vo štvrtkovej relácii Braňo Závodský naživo v rádiu Expres.

Tým dosť jasne dal najavo, že on vlastne robí vo veci viac, ako dotknutý Sulíkov rezort, ktorý má predmetnú agendu v priamej kompetencii a je za situáciu s energonosičmi na Slovensku aj plne zodpovedný.

To je rozdiel medzi Rišom Sulíkom a Edom, hoci Edo všetky tieto veci vyrokováva, tak Rišo o nich hovorí.

Minister financií a predseda OĽaNO Igor Matovič

Už Matovičovo stretnutie s podpredsedom maďarskej vlády Szijjártóm a tiež šéfom Slovnaftu Világim má v tejto súvislosti významnú výpovednú hodnotu. Sulíka a jeho ministerstvo hospodárstva líder OĽANO v relácii ostro kritizoval za to, že v tejto veci údajne celé dva roky spalo. „Zobudilo sa možno pár mesiacov po vojne,“ nešetril Sulíka a jeho ministerstvo Matovič. Ten zároveň potvrdil, že Slovensko sa nemôže odstrihnúť od ruských energií „strmhlav“. Šéf najsilnejšieho koaličného hnutia ešte dodal, že podľa neho sa Rusko ukázalo, ako nezodpovedný partner.

Related Posts

  1. Všetci okrem Ameriky?
  2. Vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO).
  3. Sabotáž ako pri NS 1 a NS2?
  4. Sabotáž ako pri NS 1 a NS2?
  5. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  6. Najhoršie je na tom Cherson

Pri kritike šéfa SaS však nezabudol vyzdvihnúť predsedu vlády a svojho straníckeho kolegu Eduarda Hegera, ktorý vraj v rokovaniach hrá kľúčovú úlohu. „To je rozdiel medzi Rišom Sulíkom a Edom, hoci Edo všetky tieto veci vyrokováva, tak Rišo o nich hovorí,“ skonštatoval Matovič.

Zdroj: pravda.sk

Zdroj:

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič opäť ponížil Sulíka, pomohol si aj premiérom: TOTO je rozdiel medzi Rišom a Edom!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: