eReport.sk
Foto: tasr

Šéf KDH otvorene: Najbližšie dni ukážu, či to vláda ešte bude schopná ťahať


Najbližšie dni ukážu, či to bude aktuálna vláda schopná ťahať ďalej a eventuálne dovládnuť do konca riadneho volebného obdobia. V TASR TV to povedal predseda mimoparlamentného KDH a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský. Očakáva, že jasnejšie to bude po zasadnutí koaličnej rady. Reagoval tak na neudelenie súhlasu parlamentom s väzobným stíhaním lídra Smeru-SD Roberta Fica.

Najbližšie dni sa to ukáže, myslí si Majerský

Prvé dva roky volebného obdobia vládnej koalície považuje Majerský za mimoriadne ťažké. S novým koronavírusom sa však podľa neho ani zďaleka nebojovalo optimálne, vláda nebola schopná vystúpiť s jednotným a jasným postojom, a hoci mala k dispozícii odborníkov, nie vždy rešpektovala ich odporúčania. V čase pandémie boli podľa neho oporou Slovenska samosprávy, ktoré medzi prvými zabrali aj po nástupe migračnej vlny z Ukrajiny v dôsledku vojenského útoku Ruskej federácie.

Kritizuje aj opatrenia

Postup štátu kritizuje aj pri opatreniach na pomoc občanom postihnutým vysokou infláciou, ktoré podľa neho prichádzajú neskoro, sú málo účinné a potrebné peniaze má priniesť aj vyššie zdanenie samospráv. „Rozhodne sa to nemá riešiť tým, že sa zoberie samospráve, lebo aj nám sa vstupy zdražujú. Zvýšili sa ceny niektorých kapitálových výdavkov, aj takých, ktoré už boli vysúťažené. Miestna a regionálna samospráva je najväčším čerpateľom eurofondov a má na starosti spolufinancovanie,“ upozornil Majerský, podľa ktorého môže byť čerpanie eurofondov ohrozené. Myslí si, že štát môže opatrenia financovať z vyššieho výberu daní, ktorý je jedným z dôsledkov vysokého rastu inflácie.

Bude vás zaujímať:

  1. Nie je demokracia ako demokracia
  2. Igor Matovič a Richard Sulík,
  3. Vicepremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO).
  4. KDH rázne protestuje. A pripomína: TOTO vymyslel Mečiar!

Zdroj: Tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf KDH otvorene: Najbližšie dni ukážu, či to vláda ešte bude schopná ťahať

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: