eReport.sk
Robert Fico s referendovými otázkami pre prezidentku. Foto: fb/robertficosk

VIDEO Fico opäť prehovoril Čaputovej “do duše”, Smer jej doručil referendové otázky: Vieme, že máte dilemu!

AKTUALIZOVANÉ – Poslanci Národnej rady (NR) SR za Smer-SD vo štvrtok doručili prezidentke SR Zuzane Čaputovej dve referendové otázky o predčasných parlamentných voľbách. Informoval o tom predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico. Poslanci podľa jeho slov žiadajú prezidentku, aby sa verejne vyjadrila, či sa s navrhovanými otázkami opätovne obráti na Ústavný súd (ÚS) SR alebo umožní ľuďom vyjadriť svoj názor v referende. Prezidentka sa podľa slov svojho hovorcu Martina Strižinca bude obsahom listu zaoberať po návrate z pracovnej cesty.

Práve skoré voľby považuje Smer-SD za jedinú cestu, ako “vyviesť Slovensko z hlbokej krízy právneho a sociálneho štátu, demokracie a morálky”. Na sociálnej sieti líder Smeru-SD zároveň vyzval hlavu štátu, aby rešpektovala a obhajovala vôľu ľudu.

List prišiel, reagoval hovorca prezidentky

Fico skonštatoval, že prezidentka sa nachádza “na rázcestí” a mala by si vybrať, na ktorú stranu sa postaví. Okrem iného jej vyčíta “účelové verejné vyjadrenia” i to, že mlčí a nekomentuje, “ako vláda obludne z dôvodu pytliactva odpočúva lídrov opozície a obhajcov”.

“Môžem potvrdiť, že strana Smer-SD až dnes doručila do prezidentskej kancelárie list, ktorý avizovala už takmer pred dvoma týždňami. Jeho obsahom sa prezidentka bude zaoberať po návrate zo zahraničnej pracovnej cesty v Glasgowe, kde bude Slovensko reprezentovať na Klimatickej konferencii OSN,” reagoval pre TASR hovorca prezidentky.

Máme právo pýtať sa pani prezidentky, kde je teraz”

Fico dnes na sociálnej sieti zverejnil video, ktoré adresoval priamo prezidentke SR Z. Čaputovej. Vo videu jej vytýka účelové verejné vyjadrenia a vyzýva ju k tomu, aby rešpektovala a obhajovala vôľu ľudu. Zároveň dodal, že dnes skupina poslancov NR SR doručila prezidentke dve referendové otázky o predčasných parlamentných voľbách.

„Máme právo pýtať sa pani prezidentky Čaputovej, kde je teraz? Teraz, keď vláda cez schránkové firmy kradne milióny eur, keď Sulík ponúka ako riešenie na zdražovanie energií kúpu miliónového ranču v Austrálii, keď sa búria školy, zdravotníci, odborári, keď súdy prepúšťajú jedného nezákonne väzneného za druhým, keď Ústavný súd konštatuje porušovanie základných ľudských práv bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej. Kde ste pani prezidentka, keď mlčíte a nekomentujete ako vláda obludne z dôvodu pytliactva odpočúva lídrov opozície a obhajcov, prečo Vám nevadí, že médiá takéto nelegálne ohavnosti po dohode s policajtmi a prokurátormi šíria, aby ubližovali opozícii?“, pýta sa šéf Smeru.   

Fico: Bola vybraná Sorosovým svetom

Fico hovorí aj o mentálnom a myšlienkovom svete, do ktorého podľa neho prezidentka patrí. „Pani Čaputová bola vybraná Sorosovým svetom politikov, médií a mimovládnych organizácií, ako neznáma kandidátka na prezidentku, lebo tento svet vedel a vie, že bude slúžiť. A hlavnou úlohou pani Čaputovej je za každú cenu držať vládu Matoviča a Lipšica,“ konštatuje, pričom dodáva, že „pani prezidentka si dobre uvedomuje, že keby z tejto služby cudzím záujmom chcela ujsť, tak možno o pár dní by si pozerala v médiách nelegálne videonahrávky jej súkromných rozhovorov v domácom oblečení o všetkom možnom. Pani prezidentka, nielen krajina, ale aj Vy ste na rázcestí. Buď budete pokračovať obhajobou cudzích záujmov a slovenských zločincov, alebo sa stanete skutočnou nezávislou hlavou suverénnej SR. Pri rozhodovaní sa, či chcete byť sluhom alebo suverénnou osobnosťou môžete začať už dnes,“ odkazuje trojnásobný expremiér. 

Skoré voľby sú podľa expremiéra jedinou cestou

Dnes skupina poslancov NR SR doručila prezidentke dve referendové otázky o predčasných parlamentných voľbách. „Poslanci Vás žiadajú, aby ste sa verejne vyjadrili, či opäť urobíte kroky na zmarenie referenda, ako ste učinili naposledy, alebo bez prieťahov umožníte ľuďom, aby podpísali potrebnú petíciu na vyhlásenie referenda a potom v takomto referende rozhodli o konaní predčasných parlamentných volieb. Skoré voľby sú jedinou cestou, ako vyviezť Slovensko z hlbokej krízy právneho a sociálneho štátu, demokracie a morálky,“ konštatuje R. Fico.  

Prezidentka má dilemu, pripomína šéf Smeru

„Pani prezidentka, vieme že máte dilemu. Ale jej riešenie, ako som už naznačil,  je veľmi jednoduché. Buď sa vyberiete cestou podpory vlády Matoviča,  právoplatne odsúdených zločincov ako je Lipšic, alebo vyšetrovateľov NAKA, ktorí nástrojmi trestného práva likvidujú opozíciu. Alebo dáte prednosť ľuďom a Slovensku, demokracii a právu,“ dodal vo vidu Fico.

VIDEO Fico prezidentke: Postavíte sa na stranu ľudí, demokracie a práva?

Zdroj: fb/robertficosk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
  2. Robert Fico pozýva na "čapicový" protest.
  3. Richard Sulík (SaS)
  4. Zuzana Čaputová.
  5. Zuzana Čaputová.

Zdroj: eReport/tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico opäť prehovoril Čaputovej “do duše”, Smer jej doručil referendové otázky: Vieme, že máte dilemu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport