eReport.sk
Kajúcnici Imrecze a Suchoba
František Imrecze, foto: tasr

Lipšicov a Matovičov darček kajúcnikovi Imreczemu? Šutaj Eštok: Nezaujímajú ich ukradnuté milióny!


Lipšicov a Matovičov darček. Bývalý šéf daniarov František Imrecze je v súčasnosti obvinený zo závažných trestných činov ekonomického charakteru, kde si mal nezákonne prilepšiť až o 18 miliónov eur. Na slobode je v súčasnosti pravdepodobne len vďaka tomu, že spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní. Podľa parlamentnej opozície však Imrecze spolupracuje na základe neprimeranej odmeny, ktorej súčasťou vraj môže byť aj ponechanie si nezákonne získaných peňazí. O Imreczem sa taktiež zvykne hovoriť ako o profesionálnom kajúcnikovi, alebo o politickom udavačovi. Teraz by sa mu mala črtať zaujímavá dohoda.

Lipšicov a Matovičov darček

„Ostane Imreczemu ukradnutých 18 000 000 eur? Za verejné služby politického udavača má Matovičov a Lipšicov kajúcnik Imrecze dostať hneď 2 odmeny. Prvou odmenou je, že sa mu črtá dohoda na základe ktorej dostane len symbolický trest. Tou druhou odmenou je, že podľa všetkého si ponechá 18.000.000 €, ktoré spolu s ďalším politickým udavačom Suchobom ukradol v Nitre na DPH,“ uviedol generálny manažér strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok na sociálnej sieti.

Kde sú záujmy štátu?

Štát by podľa opozície nemalo zaujímať len Imreczeho udávanie bývalých nominantov strany Smer-SD, ale predovšetkým ujma, ktorá štátu na základe nezákonného konania vznikla. Je možné, že sa politické ciele súčasnej vlády naozaj dostali pod kožu OČTK? Šutaj Eštok v tejto súvislosti podal aj trestné oznámenie. Údajné pranie špinavých peňazí totižto podľa neho doteraz vyšetrované nebolo.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dávať Ukrajine nádeje
  2. Nikdy ma nezastrašíte!
  3. Na kombosnímke zľava Ursula von der Leyenová a Eduard Heger.
  4. Rudolf Zajac, bývalý minister zdravotníctva.
  5. László Sólymos
  6. Situácia je alarmujúca

„Vyzerá to tak, že ukradnuté peniaze Lipšica ani Matoviča nezaujímajú a netrvajú na tom, aby ich zlodeji štátu vrátili. Prednedávnom si dokonca Imrecze cez svoju partnerku kúpil vilu v najluxusnejšej časti Bratislavy. Sám som v tejto veci podal trestné oznámenie, keďže úrad špeciálnej prokuratúry nevyšetroval pranie špinavých peňazí. To kde skončilo ukradnutých 18.000.000 €, či sú stále na účtoch v čínskych bankách. Možno ich majú títo dvaja politicki udavači zašité niekde v trezore musí byť vyšetrené. Bude nutné, aby v momente keď opäť začne platiť zákon nad politikou dostal aj Imrecze trest, aký si podľa zákona zaslúži,“ uzavrel Šutaj Eštok.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšicov a Matovičov darček kajúcnikovi Imreczemu? Šutaj Eštok: Nezaujímajú ich ukradnuté milióny!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: