eReport.sk
Nikdy ma nezastrašíte!
Exminister obrany za "obyčajných ľudí" Jaroslav Naď sa teraz správa ako skutočný "demokrat" a srší oheň a síru na všetkých, ktorí sú, podľa neho, fašisti, klamári a - spodina spoločnosti. Zdroj: fb/jaronadpublic

Slovensko ohrozujú cudzie mocnosti, odvolaná Hegerova vláda našla riešenie! Nový zákon pripravil Naď

Odvolaná vláda schválila nový zákon. Bezpečnostná rada (BR) SR by mohla mať nový výbor pre hybridné hrozby. Cieľom je posilniť odolnosť štátu a spoločnosti voči hybridným hrozbám a zabezpečiť medzirezortnú spoluprácu a koordináciu pri prijímaní súvisiacich opatrení. Vyplýva to z návrhu novely zákona o fungovaní BR SR v čase mieru, ktorú v stredu schválila vláda.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Heger popísal presný mechanizmus
  2. Dávať Ukrajine nádeje
  3. Kajúcnik si vymýšľa?
  4. Sme v nebezpečenstve

Odvolaná vláda schválila nový zákon

„Hlavným poslaním nového výboru Bezpečnostnej rady Slovenskej republiky bude podieľať sa na koordinácii činností zameraných na vyhodnocovanie bezpečnostnej situácie doma i v zahraničí, prijímanie opatrení na riešenie hybridného pôsobenia proti záujmom Slovenskej republiky a tvorbu relevantných politík v oblasti boja proti hybridným hrozbám,“ priblížil predkladateľ.

Bezpečnostná rada SR v súčasnosti nedisponuje stálym pracovným orgánom zameraným výhradne na hybridné hrozby.

Cudzie mocnosti

Cudzie mocnosti voči Slovenskej republike v súčasnosti využívajú široké spektrum nástrojov hybridného pôsobenia.

Ako vysvetľuje rezort obrany, cieľom je manipulovať verejnou mienkou, vplývať na predstaviteľov štátu a jeho inštitúcie, oslabiť alebo inak poškodiť záujmy Slovenskej republiky, či narušiť vnútornú súdržnosť Európskej únie a Severoatlantickej aliancie. Účinnosť návrhu zákona by mala byť od 1. mája.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko ohrozujú cudzie mocnosti, odvolaná Hegerova vláda našla riešenie! Nový zákon pripravil Naď

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php