eReport.sk
František Imrecze počas brífingu Finančnej správy SR
František Imrecze v časoch, keď šéfoval daniarom. Foto: tasr

Užíva si odmenu od Matoviča za kajúcnictvo? Imreczeho manželka kúpila dom za milión eur v hotovosti!

Bohatý kajúcnik Imrecze! Parlamentná opozícia dnes na adresu kajúcnikov akým je aj exšéf daniarov František Imrecze tvrdí, že odmenou za vymýšľanie si káuz na opozičných politikov a nominantov si môžu užívať nakradnuté peniaze. V tejto súvislosti vyznieva celkom zaujímavo kúpa, ktorú nedávno uskutočnila Imreczeho manželka Andrea. Tá mala podľa portálov aktuality.sk a Refresher kúpiť pozemok a stavbu domu za vyše milión eur. Zaujímavosťou je, že na takýto veľký výdavok si nemusela brať pôžičku a všetko mala vyplatiť v hotovosti.

V luxusnej spoločnosti

Vila sa nachádza v luxusnej časti Záhorskej Bystrice s názvom Strmý Vŕšok. K obchodu malo prísť v máji tohto roka. Imrecze o luxusné vily evidentne núdzu nemá, keďže svoju vilu v centre Bratislavy predal len približne pred rokom a to za 1,2 milióna eur. V tejto štvrti bývajú ľudia blízki Jurajovi Širokému, alebo bývalí vysoko postavení funkcionári HZDS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Miroslav Kollár na sneme strany Spolu.
  2. Sulíkove predvolebné sľuby
  3. roman mikulec porušil zákon

S bežným platom šéfa Finančnej správy SR by si takéto „investície“ a majetky nikdy dovoliť nemohol. Zaujímavosťou je, že na rozdiel od spoluobvinených Michala Suchobu a Daniela Čecha si svoj majetok, a to zjavne aj ten nezákonne nadobudnutý, môže naďalej užívať.

Nikdy nezarábala viac ako 2800 eur

Andrea Imrecze u daniarov nedisponovala žiadnym vysokým platom. Jej základný plat sa mal postupne hýbať od 2200 eur po 2800 eur. Rozprávame sa však samozrejme v hrubých číslach. Čistý príjem, s ktorým môže disponovať, bol preto markantne nižší. Na odmenách si mala počas štyroch až piatich rokov zarobiť približne 34 tisíc eur. Stále sa však bavíme o sumách, ktoré sú na míle vzdialené od schopnosti dovoliť si kúpiť miliónovú nehnuteľnosť v hotovosti.

Imrecze sa ku kúpe vily odmieta vyjadrovať. Len nedávno bol pri tom hosťom v relácii RTVS pod povrchom. Tam si moderátor Marek Vagovič volá v prvom rade hostí, ktorí zámerne, alebo len zhodou náhod, svojimi vystúpeniami prispievajú k boju vlády proti parlamentnej opozícii.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Užíva si odmenu od Matoviča za kajúcnictvo? Imreczeho manželka kúpila dom za milión eur v hotovosti!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php