eReport.sk
Dávať Ukrajine nádeje
Plénum NR SR zrejme o stíhačkách MiG-29 rozhodovať nebude, uviedol predseda parlalmentu Boris Kollár. Foto: tasr

Kollár: Musíme čo najskôr rozhodnúť o skrátení volebného obdobia. Politický chaos už nesmie pokračovať!


Boris Kollár hovorí: Stačilo! Predseda parlamentu Boris Kollár vidí ako jediné rozumné riešenie súčasnej krízy v prijatí návrhu ústavného zákona o skrátení volebného obdobia a v následnom konaní predčasných volieb.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  2. Položila Hegerova vláda podnikateľov na kolená
  3. Telo nebohej osoby.
  4. Sme v nebezpečenstve

Tragikomédia!

Niektorí bývalí koaliční partneri sa v posledných dňoch nechali počuť, že si vedia predstaviť spolu vládnuť, že by to mohlo opäť fungovať.

Je zarážajúce a zároveň tragikomické, že to hovoria tí, ktorí nevedeli spolu vyjsť tri roky, počas ktorých na seba pohádzali vedrá špiny a „častovali“ sa vzájomnými obvineniami na sociálnych sieťach.

Zdá sa, že v tejto situácii si zdravý rozum zachoval len predseda parlamentu Boris Kollár. Ten hovorí, že by bol zázrak, aby to znova fungovalo, pretože ľudia sa nezmenili, hlavní aktéri sú stále tí istí.

Boris Kollár hovorí: Stačilo!

„Naozaj si neviem predstaviť, že by súčasná vláda mohla ďalej pokračovať až do riadnych volieb. Buďme realisti. Aj keď Igor Matovič a Richard Sulík už nie sú vo vláde, stále sú predsedami koaličných strán a rozhodnutia budú zasa robiť len oni. Ak si tri roky títo páni nevedeli prísť na meno, neviem si predstaviť, že by sa to teraz zrazu malo zmeniť. Myslím, že takéto zázraky sa nedejú a je bláznovstvo, ak to niekto očakáva,“ hovorí predseda parlamentu.

Hegerova „76“

Ak sa dnes hovorí o novej 76, postoj Sme rodiny je jasný a nemenný – hnutie je ochotné ju podporiť, aj keď jej vznik pokladá skôr za nepravdepodobný. Má však jednu podmienku, a tým sú predčasné voľby.

Ako sa už Kollár viackrát vyjadril, jediným rozumným riešením, ako dostať krajinu zo súčasného chaosu, sú rokovania o predčasných voľbách.

„Vláda v demisii s oklieštenými právomocami je to najhoršie, čo môže byť. Úradnícka vláda by s najväčšou pravdepodobnosťou nenašla podporu v parlamente. Preto ako jediné dobré riešenie vidím predčasné voľby. Toto riešenie podporuje drvivá časť verejnosti, väčšina lídrov relevantných politických strán, pani prezidentka, odborníci aj politickí analytici,“ povedal B. Kollár.

Zmena Ústavy

Ústavný zákon o skrátení volebného obdobia z dielne hnutia Sme rodina, ktorý je základným predpokladom na vypísanie predčasných volieb, už prešiel v parlamente prvým čítaním.

Uvidíme, či zákon nájde aj pri druhom čítaní dostatočnú podporu (90 poslaneckých hlasov) v súčasnej hektickej politickej situácii, kedy niektorí s takou obľubou dookola strašia Ficom, iní Matovičom, ďalší Sulíkom, fašistami či liberálmi.

Referendum

Mimochodom, o referende, ktoré iniciovala strana SMER a ktorým si ešte pred časom robila slušnú mediálnu kampaň, dnes príliš nepočuť. Kampaň na podporu referenda v širokej verejnosti chýba, a tak sa dá predpokladať, že ak sa aj uskutoční, skončí fiaskom. Prívržencom referenda nie je ani predseda parlamentu.

Stop „psychiatrii“

„Načo vyhadzovať milióny na organizáciu referenda. Stačí len v parlamente zdvihnúť ruku a zahlasovať za skrátenie volebného obdobia. Je to jednoduchšie a nič to nestojí. A predovšetkým je to v súčasnom politickom marazme najlepšie riešenie pre Slovensko, aby tu naďalej nevládol cirkus a „psychiatria“, povedal na záver Boris Kollár.

Zdroj: TS B.K.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár: Musíme čo najskôr rozhodnúť o skrátení volebného obdobia. Politický chaos už nesmie pokračovať!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: