eReport.sk
Daniel Lipšic v štúdiu denníka Sme.
Daniel Lipšic v štúdiu denníka Sme. Zdroj: sme.sk

Lipšic: Nikto z vyšetrovateľov, a možno, že ani nikto z nás, si vo väzbe nesiahne na život!

“Pre mňa to nie je osobné, ani ten spor nevyhľadávam. Ja by som bol najradšej, keby nám generálna prokuratúra držala chrbát. Preto musíme chodiť vysvetľovať do médií sami, lebo sa nás generálna prokuratúra nezastane. Mne je to ľúto, ale ideme ďalej,” reagoval vo štvrtok na rozhodnutie súdu o väzobnom stíhaní kvarteta elitných vyšetrovateľov NAKA špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Lipšic v diskusnej relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy deklaroval, že stíhaní vyšetrovatelia sa vrátia do svojich funkcií. “Ja som presvedčený, že aj tí stíhaní vyšetrovatelia sa vrátia do svojich funkcií, hoci to pre nich ani pre ich rodiny nie je jednoduché. Možno, že na nejaké obdobie sa situácia pozastaví, ale všetci nakoniec budeme v tom boji pokračovať,” trval na svojom bývalý advokát a politik Daniel Lipšic.

“Nikto z nás vo väzbe si nesiahne na život”

Lipšic prostredníctvom denníka SME odkázal, že zastrašovanie ho nezastaví. “Ak majú pocit, že nás zastrašia alebo sa vzdáme, ubezpečujem vás, že nikto z vyšetrovateľov, ani nikto z nás vo väzbe si nesiahne na život, budeme bojovať ďalej. Je to dobrý boj a bude to ťažké. Aj sme to asi očakávali, aj keď sa priznám, že som neočakával, že toľko ľudí v orgánoch presadzovania práva bude na tej zlej strane, proti ktorej bojujeme,” dodal Lipšic.

O odposluchoch

Lipšic sa vyjadril aj ku škandalóznym odposluchom: “Je úplne bežné, že vyšetrovacie tímy, pokiaľ sa formuluje nejaké uznesenie, skutkové vety, právna kvalifikácia, že konzultujú. Jeden píše, druhý hovorí. Ak by ste nasadili odposluch do ktorejkoľvek miestnosti, kde sa tento typ práce robí, ale podľa mňa aj do redakcie, kde konzultujú novinári, rozprávajú sa čo napísať, ako to formulovať, aby to nebolo právne napadnuteľné, alebo niečo, tak by ste možno, že mali pomerene rovnaký rozhovor.”

Očakáva všeličo možné

A čo očakáva špeciálny prokurátor v najbližších dňoch? “Očakávam všeličo možné po tom, čo sa udialo od pondelka. Ja si myslím, že niektorí ľudia, niektoré sily tu na Slovensku to berú teraz tak, že buď teraz, alebo nikdy. Proste buď nás zastavia teraz, alebo sa už tie trestné stíhania rozbehnú do takej etapy, že to potom proste možné nebude. Čiže viem si predstaviť rôzne alternatívy. Moja odpoveď na to je, že napriek tomu sa nevzdáme,” uviedol Lipšic.

Celý rozhovor nájdete na stránkach denníka SME.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ústav na výkon trestu odňatia slobody
  2. Mária Kolíková
  3. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).
  4. Robert Fico počas tlačovky k bezpečnostnej rade.
  5. Daniel Lipšic.
  6. Roman Mikulec (OĽANO)
  7. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) prichádza na zasadnutie vlády v Bratislave vo štvrtok 16. septembra 2021.
  8. Zuzana Čaputová.
  9. Roman Mikulec

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport